Ametiõppurid võistlesid uutmoodi

Esmakordselt võistlesid Kuressaare ametikoolis väikelaevade ehitajad, tislerid, ehitusviimistlejad ja ehituspuusepad koolisisestel õpilaste kutsevõistlustel ühel ajal.

Kahe päeva jooksul tuli väikelaevaehitajatel valmis saada knaap, millega saab paadi kai külge kinnitada. Ehituspuusepad pidid valmis jõudma katusesarika, tislerid valmis nikerdama esmaabikapi ja ehitusviimistluses tuli võistlejatel kätt proovida Jaapani vedeltapeetimises.

Esimesed ühel ajal toimunud koolisisesed kutsevõistlused toimusid eelmisel kevadel kõikidel teeninduserialadel. Kuressaare ametikooli direktor Neeme Rand sõnas, et noortes ei ole täna enam nii palju võistlemistahet, samas on kutsevõistlused erialaõppe arendamise poole pealt hästi olulised.
“Ei ole nii, et selgitame ainult ühe ja parima, vaid see rikastab õppekasvatustöö protsessi, paljud näevad, kuidas teised teevad, ja see innustab,” rõhutas Rand.

Kuressaare ametikooli ehituse ja materjalitöötluse juhtõpetaja Andres Meisterson ütles, et kui õpilased saavad koos toimetada, tekib rohkem kambavaimu ja see toimib oluliselt.
“Kui teinekord minnakse ära, öeldes, et miks ma pean seda tegema, siis seekord juhtus seda ülivähe. See formaat täiesti toimis,” kinnitas Meisterson. “Praegu olen seda meelt, et järgmisel aastal võistlevad kõik kuus kursust – autotehnikud ja ehituseriala – ühel ajal.”

Osalejatele detailseid jooniseid väga palju ette ei antud, olemas oli vaid töö kirjeldus. Võistlused viidi läbi Upa õppetöökodades. Võistlesid 10 väikelaevade ehitajat, 8 tislerit, 12 ehitusviimistlejat ja 12 ehituspuuseppa.
Esikolmikusse jõudnud õpilased said auhinnaks erialaseid tööriistu, lisaboonusena arvestatakse neil sooritatuks lõpueksami praktiline osa.
Võistluste kohtunikeks olid erialaspetsialistid ettevõtetest.

Eriauhinna ja lohutusauhinnad ehitusviimistluse õpilastele pani välja juhendaja Silvi Truu.
Kuressaare ametikooli disaini juhtõpetaja Maila-Juns Veldre väljapandud eriauhinna pälvis ehitusviimistluse eriala õpilane Eva-Liisa Kilter.

 


 

Võitjad

Tislerid:
1. HENRY GRÜNVALD
2. VELJO SEPP
3. JÜRGEN KOPPEL

Väikelaevaehitajad:
1. TAAVI EIGO
2. HENRY PÕLD
3. MARTIN PAJU ja JANNO SULTS

Ehitusviimistlus:
1. MARI-LIIS KABEL
2. MARTIN ARR0
3. KAREL JÄÄGER

Ehituspuusepp:
1. KALMAR SEPP
2. TARMO PAAT
3. REIGO RIIK

Print Friendly, PDF & Email