Abilinnapea Argo Kirss jäi noorsootöö juhtimisest ilma (2)

Kuressaare võimuliit muutis oma esialgset kokkulepet ja tõstis noorsootöö valdkonna sotsiaalala abilinnapea alluvusest kultuuri- ja haridusala abilinnapea käsutada.

Sellega on IRL Kuressaares hariduse juhtimisest täielikult välja tõrjutud. Oma Saare andmeil oli see valimiste järgselt mitme Reformierakonna poliitiku eesmärk, kuna hariduse ja selle rahastamise temaatika oli üks suuremaid RE ja IRL-i vaheliste pingete allikaid.

Sotsiaalala abilinnapea Argo Kirsi sõnul jäi noorsootöö kui üks omavalitsuse haldusala valdkond IRL-i abilinnapea kureerida koalitsioonipartnerite valimistejärgse kokkuleppe alusel.
Sellise alluvuse saatis linnavalitsus ka uue juhtimis-struktuuri kinnitamise eelnõuga 14. jaanuaril volikogule kinnitamiseks.

Volikogu rahandus- ja majanduskomisjoni 18. jaanuaril toimunud koosolekul võttis aga sõna volinik Piret Pihel (RE fraktsioon), kes ütles, et noorsootöö spetsialist peaks olema haridus- ja kultuuriosakonnas, tema allumine sotsiaalala abilinnapeale olevat ebaloogiline.
Hääletamisel oli selle ettepaneku poolt viis, vastu kaks ja erapooletud kuus komisjoni liiget.

“Tänaseks on asjad koalitsioonis üle vaadatud ja vastavalt uutele kokkulepetele jääb noorsootöö valdkond haridus- ja kultuuriala abilinnapea kureerida,” kinnitas Argo Kirss eile Oma Saarele.

Print Friendly, PDF & Email