Venelaste verine arveteklaarimine tekitas naabrites seatapu mulje (33)

Nädalavahetusel puhkes Leisi vallas Pärsama külas vene keelt kõnelevate noorte vahel nii verine kaklus, et selle jälgi oli näha nii õues kui ka trepikojas, mistõttu ehmunud naabrid kutsusid kohale kiirabi.

“Terve koridor oli verd täis, justkui siga oleks tapetud,” rääkis Oma Saarele naine, kelle sõbranna võika pildi avastas ja lumes vedeleva noa tõttu kartis, et kedagi võib olla pussitatud. Verd olid täis ka koridoriseinad ja korterite uksed.

Ehmunud naine jõudis oma korteriukse just seljataga kinni panna, kui kuulis koputust uksele ja ka seda, et paluti kiiresti kiirabi kutsuda.
“Kiirabi ootasime küll kaua,” ütles naine, lisades, et kui seal oleks keegi nuga saanud, siis selle aja peale oleks ta kindlasti ära surnud. Samuti pahandas paanikas inimesi see, et neilt nõuti olukorra täpsustamist, kuigi nad ei osanud vene keelt ega julenud ka minna korterisse, kus veretöö aset oli leidnud.

“Me keegi ei julenud vaatama minna, mis seal juhtunud on, sest kartsime tõsiselt, et saame ise viga,” ohkas naine, lisades, et õnneks ei olnud ükski kaklejatest siiski raskelt viga saanud ning selle nädala jooksul on samasse ridaelamusse kolinud juba uued asukad.
Häirekeskuse kommunikatsioonijuht Edvi Freiberg ütles Oma Saarele, et hädaabiteade saadi 9. jaanuaril kell 21.56 Leisi vallast.

“Helistaja ütles, et naaberkorteris toimub pidu ja ilmselt on peo käigus toimunud peksmine, sest koridor on verine,” rääkis Freiberg, selgitades, et mingit infot abivajaja tervisliku seisundi kohta helistaja anda ei osanud ega olnud nõus ka täpsustama.
Kiirabi sõitis välja Kuressaarest ja jõudis kohale kell 22.40.

Kommunikatsioonijuht ütles, et kiirabiauto sõiduajaga tuleb abikutsujatel paratamatult arvestada, sest kiirabi ei seisa kunagi inimese kõrval, kui juhtub õnnetus, ning maapiirkondades on sõiduaeg pikem kui linnas ja kindlasti mõjutavad linnast väljasõidul sõiduaega ka teeolud.
“Aga ootaja aeg on ikka pikk ja sageli tundub see terve igavikuna,” rääkis Freiberg, mainides, et häirekeskusele on näiteks esitatud pretensioon, miks kiirabi kohalejõudmine võttis aega üle poole tunni, kuigi tegelikult oli sõiduaeg vaid viis minutit.

Politsei pressiesindaja Hedy Tammelehe sõnul sai politsei väljakutse 9. jaanuaril kella 22 ajal, kui teatati, et Leisi vallas Pärsama külas on toimunud peksmine.
“Politsei kontrollis informatsiooni ja selgus, et ühise alkoholitarvitamise käigus oli viga saanud kaks vene keelt kõnelevat noormeest,” ütles Tammeleht, lisades, et kiirabi toimetas mõlemad haiglasse, kus neile anti esmaabi.

Samuti selgitas politsei juhtunu asjaolusid ja leidis, et praeguse seisuga ei ole menetluse algatamiseks alust.
“Väide noa kasutamise kohta ei ole leidnud kinnitust,” sõnas Tammeleht.

Print Friendly, PDF & Email