Kaks surma toonud liiklusõnnetuse põhjustas Scania juht (18)

Kaks aastat tagasi kahe Leisist pärit mehe surmaga lõppenud liiklusõnnetuse põhjustas Scania juht, kes eelmisel aastal selle eest ka kohtu ees seisis.

Haapsalu kohtumajas tunnistati eelmise aasta lõpus raske liiklusõnnetuse põhjustamises süüdi 47-aastane Ben Randkivi, kellele mõisteti karistuseks kahe aasta pikkune vangistus, tingimisi kolme- ja pooleaastase katseajaga. 

Süüdistuse järgi istus Randkivi 24. jaanuaril 2008 kell 11.28 Lääne maakonnas Risti–Virtsu maantee 43. kilomeetril Scania roolis, sõites Virtsu poole asulavälisel libedal ja lahtilükkamata teel kiirusega 90 km/h, arvestamata raskete ilmastikutingimustega (tugev külgtuul, lumesadu ja miinuskraadid).
Tema juhitud sõiduk kaldus, parem külg ees, vastassuuna vööndisse, kus põrkas kokku Virtsu poolt Risti suunas liikunud väikeveokiga Volkswagen. Volkswagenit juhtinud Enn Õis ja tema autos olnud vend Jaan Palits said kohapeal surma.

Seega lükkab kohtuotsus kindlalt ümber varem Saaremaa ajalehtedes avaldatud info, et ränga õnnetuse põhjustasid vennad ise, kuna kiirustasid parvlaevale, arvestamata halbade teeoludega. Esialgset politseilt tulnud informatsiooni ei uskunud tookord ei Ennu lähedased ega ka tema ülemus.
“Ta on harrastanud nii jääraja- kui ka täpsussõitu, sõitnud nii öösel kui päeval igasuguste ilmastikutingimustega,” rääkis Aarne Brokmann toona Meie Maale, pidades oma alluva sõiduviga võimatuks. Ning tal oli õigus – kogenud mees oskas teeoludega arvestada.

Kaks venda sõitsid toona mandrile, et ära tuua Žiguli, millega nad kavatsesid pärast masina putitamist rallit sõitma hakata. Paraku oli sel unistusel ühisest rallisõidust määratud unistuseks jäädagi.
Randkivil tuleb tasuda ka menetluskulud ja hüvitada hukkunute omastele tekitatud kahju.

Print Friendly, PDF & Email