Sarivaras pandi trellide taha (1)

Kuressaare kohtumajas mõisteti üheks aastaks ja kuueks kuuks vanglasse 53-aastane Aivar Saarla, kes 2009. a sügisel äsja vanglast vabanenuna hiilis salaja sisse mitmesse Kuressaare korterisse ning varastas erinevaid asju ja sularaha.

Politsei pidas mehe kinni 4. novembril, kui too ühes trepikojas magas.
Süüdistuse järgi tungis varem 13 korral kriminaalkorras karistatud Saarla 29. oktoobril Saaremaa ühisgümnaasiumi toitlustamisruumi ja varastas sealt rahakoti, milles oli 1400 Eesti krooni ja ka valuutat.

Järgmiste päevade jooksul tungis Saarla nelja Kuressaare korterisse, kust varastas rahakotte sularaha ja dokumentidega ning mobiiltelefoni. Ühte korterisse tungis Saarla aga küll sisse, kuid ei varastanud midagi.
Kokku tekitas mees vargustega 8806 krooni suuruse kahju. Lisaks tuleb mehel tasuda 6525 krooni sundraha.

Suvel pidasid Kadi raadio töötajad sama mehe kinni, kui too üritas Pannkoogikohvikust siirupit ja telefoni varastada. Selle eest mõisteti mees neljaks kuuks vangi, kuid vabanenuna asus ta taas tegutsema.
Oma elust väga suure osa trellide taga veetnud Saarla oli üks neist meestest, kes 80. aastate keskel Kuressaare arestimajas trellid läbi saagisid ja põgenesid. Toona olid mehed kadunud tükk aega ja neid taga otsiv miilits oli juba peaaegu kindel, et mehed on pagenud Venemaale, sest möödas oli mitu päeva, aga kuulda polnud kurikaeltest midagi.

Põgenikud varastasid aga Kuressaare haiglast 40 liitrit piiritust ja jõid selle kõik sõprade abiga ära, pealevõtmiseks vaid hapukoor. “Kui meeste asukoht välja peiliti ja neid vahistama mindi, oli pidu läbi, piiritus otsas ning keset lauda troonis veel vaid hapukoorepütt,” on meenutanud toona miilitsas töötanud mees.

Print Friendly, PDF & Email