Nõudlus kelkude-suuskade-uiskude järele kasvab iga päevaga

Nõudlus kelkude-suuskade-uiskude järele kasvab iga päevaga

SUUSAD SUURELE JA VÄIKSELE: Kaubamaja müüja Signe Tulk kinnitab, et suusad, kepid, saapad ja igat sorti määrded, suusamütsid ja -kindad on praegu minev kaup.
Foto: Peeter Kukk

Ilus talveilm meelitab inimesed loodusesse. Nautima seda, mida pole juba mitu aastat nautida saanud. Rohke lumi kasvatab iga päevaga nõudlust talispordivarustuse järele. Oma Saar käis uurimas, mida saada on ja milliste hindadega.

“Suuskadel on minek praegu väga hea. Saaremaa kaubamajast on huvilisel võimalik saada täiskomplekt,” ütles müüja Signe Tulk.
Üritasime kokku liita, et kui näiteks 10-aastasele lapsele suusavarustust osta, siis millise summaga peaks arvestama. Hinnasildid näitasid, et suusad maksavad 700, saapad 800, klambrid 400, kepid 200 krooni – seega alla 2000 krooni ei tule kuidagi välja, osta tuleb ju veel määrdeidki.

Hetkel olid otsas odavamad väikestele lastele mõeldud suusad, mille rihmkinnitused võimaldavad kasutada tavalisi saapaid. Kui aga soovi on, kinnitatakse kõikidele suuskadele klambrid peale ja see teenus on tasuta.
Suusamääretest soovitas Signe Tulk vedelmäärdeid, mis on odavamad. Näiteks tõi ta määrde, mis sobib +5 kuni –10 kraadini.
Aga saadaval on ka selliseid, millega määrivad oma suuski need, kes harrastavad võistlussporti.

Ostujuht Marika Mägi rääkis, et kauba tellimisel püütakse olla igati paindlik ja kui keegi soovib kaupa, mida hetkel riiulis pole, pannakse ostusoov kirja ja soovitu tuuakse kohale nii kiiresti kui võimalik. Uisuriiulilt leidsimegi nii igapäevasõitmiseks mõeldud odavamaid uiske kui ka sobilikke iluuisutamise või hokimängu harrastajatele.

“Kõige rohkem küsitakse praegu muidugi kelkusid,” ütles Marika Mägi. “Eelistused on erinevad, alates liugurist kuni kelgu ja lumelauani välja.” Ta lisas, et beebikelkudel on nii suur minek, et neid tuleb pidevalt juurde tellida. 
Hawaii Expressi kaupluses Elektrumi ärimajas oli müügil igasuguseid suuski koos kõige muu vajalikuga. Müüja Haigo Varik selgitas, et eelnevad lumeta talved on suuskade maaletoojad ettevaatlikuks teinud ja alati polegi iga ostusoovi kohe võimalik täita.

Aga eile olid müüa näiteks suusad, mis maksavad täiskasvanu mõõdus inimesele 850 krooni. Algkooliõpilasele saab suusad kätte 725 krooniga, kogu komplekti hind jääb 1900–2100 krooni vahemikku.
“Hinna sees on ka suusasidemete paigaldamine ja soovi korral kanname määrde ka peale,” sõnas Haigo Varik. “Meie poest võib osta lastele ka talvepüksid ja -jope kelgutamiseks ning niisama lumes müramiseks, komplekti hind jääb umbes 1200 krooni kanti.”

Print Friendly, PDF & Email