Lapsed, lumelinn tuleb! (1)

Lapsed, lumelinn tuleb!

Foto: Tõnu Veldre

Tänavu, kui lumehanged taevani, on oma jõud lumelinnaku ehitamiseks otsustanud ühitada Kuressaare noorte huvikeskus ja Kuressaare Kultuurivara.

Esialgselt on kokku lepitud, et suur ühisehitamine läheb lahti 23. jaanuaril nn Tivoli platsil.
“Otsustasime, et kui juba teeme, siis pisut vahvamalt,” ütles Maris Rebel Kultuurivarast. “Algselt plaanisime me eeloleval nädalavahetusel lumememmede voolimise võistlust, aga kuna igal aastal on Kuressaare noorte huvikeskus ka lumelinnaku ehitanud, siis arvasime, et teeme seda seekord üheskoos. Kui muidugi ilm meile vingerpussi ei mängi.”

Huvikeskuse juhi Aare Martinsoni arvates on see igati hea idee. “Praegu ongi koolivaheaeg ja lapsed veel laiali. 23. jaanuar – see on paras aeg küll. Kutsume lapsed kokku ja teeme ühe vägeva lumelinna, sest materjali tänavu ju jätkub.” Martinsonil on kavas ka päästeteenistusega läbi rääkida selles osas, et Kuressaare huvikeskuse hoovil võiks tänavu olla üks linnalaste liuväli.

Saaremaa päästeosakonna juhataja Margus Lindmäe sõnul on see igati hea mõte. Päästjad on omalt poolt välja pakkunud abi ja võimaluse rajada liuvälju mitmel pool maakonnas.
“Esialgu on sellest ideest kinni haaranud vaid Muhu ja Tornimäe, kus liuväljad on juba valmis. Orissaare ja Valjala veel mõtlevad ja väike initsiatiiv tuli ka Kuressaare linnalt, kuid linnavalitsuse välja pakutud tervisepargi tiik selleks ei sobinud,” rääkis Lindmäe.

Ta lisas, et kui asi linnas aga konkreetseks läheb, siis on nemad valmis igati kaasa aitama. “Looduses pole praegu küll vaba vett saada, aga Kuressaare veevärk pole kunagi headele algatustele jalga taha pannud.” Margus Lindmäe rõhutas samas, et kuigi Kuressaare päästekomando aitab liuvälja küll valmis teha, siis selle korrashoid jääb ikkagi tellija hooleks.

Print Friendly, PDF & Email