Kohalikud lehed protestivad infosulu vastu

Eesti maakonnalehed tõstavad protesti politsei- ja piirivalveameti uue meediasuhtluse vastu, millesse ei kuulu enam piirkondliku politseiinfo edastamine.

Ida-Viru ajalehe Põhjarannik tegevtoimetaja Erik Kalda saatis eile Eesti politseijuhile Raivo Küüdile kirja, milles märkis, et kindlasti ei saa pidada normaalseks seda, kui politsei teatab viie päeva politseisündmuste kokkuvõttes, et juhtus viis sündmust, neist Ida-Virumaal üks.

“Selline info selekteerimine ei taga kahjuks maakonnalehtede normaalset tööd, kelle ülesandeks on anda igapäevaselt inimestele teada, mis on juhtunud nende kodu- või naabertänavas,” kirjutas Kalda.
Ta lisas, et eilset ülevaadet vaadates ei saanud kohapeal juhtunust infot ei Saaremaa, Võru, Valga, Rakvere, Narva ega Kohtla-Järve elanik, kuna “olulisimad” sündmused juhtuvad teadagi Tallinnas.

Tartu Postimehe vanemtoimetaja Vahur Kalmre kirjutas eile siseminister Marko Pomerantsile, et see, mis Tallinnast vaadates paistab oluline, ei ühti kindlasti vaatega Tartus või Pärnus või Viljandis.
Kalmre sõnul on info andmise vähendamine alati üks viis, kuidas infot kontrollida: “Uus meediasuhtlus on välja kukkunud küll niisugune, et sellest võib välja lugeda politsei- ja piirivalveameti soovi kontrollida infot ja selle mitteandmise kaudu ka ajakirjandust.”

Kalmre lisas, et info vähene jagamine võib ka viia kohalikke inimesi mõttele, et nende ümbrus on piisavalt turvaline, kuigi tegelik pilt on mõnevõrra teistsugune. “Paraku seda tegelikku pilti operatiivne politseiinfo enam ajakirjandusele ja selle kaudu inimestele ei anna. See on väga kehv ja kurvastav olukord,” sõnas ta.

Põhjaranniku tegevtoimetaja Erik Kalda sõnul on ta vestelnud kolleegidega teistest maakonnalehtedest, kes on samuti väga rahulolematud, sest politseiinfo peab kohalike inimesteni jõudma operatiivselt ja täpselt. Vastasel juhul hakkab see info liikuma rohkem kuulujuttude ja “anonüümsete allikate” baasil.

Print Friendly, PDF & Email