Juhtkiri: Salastamine normiks (8)

Juhtkiri: Salastamine normiks

 

Igasuguste andmete kaitse läheb nii vägevaks, et ei teagi enam, mis osas järgmiseks “kott pähe” tõmmatakse. Siseministeeriumi haldusalast ei jagata enam teavet isegi pätitegude kohta.

Meedia aga nõuab vastupidist: me tahame oma lugejatele teada anda kurikaelte nimedki. Avalikustamine hoiaks väiksemates kohtades ära nii mõnegi pisisuli edaspidised tembud. Ajalehtedel polegi enam kelleltki infot küsida, sest näiteks eile hommikul peeti avaldamise vääriliseks vaid röövimisi Maardus ja Tallinnas.

Lääne prefektuuris, mis algab Sõrve sääre tipust ja ulatub Paidest veel veidike ida poole, on palgal üks pressiesindaja. Loomulikult ei jõua see inimene kõigega tegeleda. Meie maakonnas jälle ei huvita eriti kedagi, et ühe Lasnamäe venelase toidukott ära tõmmati.

Teame, et kõik maakonnalehed on juba politsei- ja piirivalveameti salastamiskäikude vastu protestinud. Ka Oma Saare toimetus ei saa aru, milleks sellist salatsemist vaja on. Elame küll õigusriigis, aga seni pole meile teada antud, et kurikaelte õigused ülimuslikud oleksid.

Print Friendly, PDF & Email