Orissaare valis oma aasta inimeseks Neeme Metsa

Orissaare valis oma aasta inimeseks Neeme Metsa

 

Aastavahetusel kuulutati Orissaare kultuurimaja esisel platsil esmakordselt välja Orissaare aasta inimene 2009, kelleks osutus harrastuskunstnik Neeme Mets (fotol). Tiitli “Orissaare aasta tegu 2009” pälvis Orissaares toimunud maavanema vastuvõtt.

“Selline asi toimus tänavu esimest korda, aga kindlasti saab sellest traditsioon, seega tasub juba aasta alguses inimesi ja tegusid jälgima hakata,” ütles MTÜ Hea On Olla juhatuse liige Maigi Ruttu.
Aasta inimese ja teo valijad olid Orissaare inimesed, oma poolehoidu sai väljendada anonüümselt ja selle jaoks olid Orissaares mitmes kohas (Orissaare kauplus, lillepood Reinelill, kultuurimaja, raamatukogu) väljas hääletuskastid.

Mõte sellist asja korraldada tekkis Maigi Ruttu sõnul seoses sellega, et kui pandi kokku aastavahetusprogrammi esinemiskava, ei olnud paljud kohalikud esinejad, kellega korraldajad olid arvestanud, külma tõttu nõus esinema.
“Seega mõtlesimegi, et kuulutatakse välja kaks sellist tiitlit – Orissaare aasta inimene 2009 ja Orissaare aasta tegu 2009,” märkis Ruttu.

Print Friendly, PDF & Email