Saaremaa seagripist puutumata (7)

Eelmisel nädalal registreeriti tervisekaitsetalituse andmetel Saare maakonnas üksainus gripijuhtum (mitte seagripp!), kusjuures laboratoorselt seda veel kinnitatud ei olegi.

Perearst Eha Tali sõnul on Kuressaare perearstikeskuses praegu olukord nagu igal aastal novembrikuus: “Ei midagi erilist, sest viirushaigusi on praegusel ajal lastel ikka rohkem kui suvekuudel.”
Tervisekaitsetalituse Saaremaa osakonna spetsialisti Inge Balini sõnul on viimasel nädalal tõusnud ülemiste hingamisteede viirusnakkuste arv – oli 75, nüüd on 149.

“Lasteaedu ja koole meil suletud ei ole. Lapsevanemaid on hoiatatud, et haiged lapsed tuleb koju jätta, ja midagi katastroofilist lahti ei ole!” rõhutas Balin.
Ta lisas, et võrreldes möödunud aastaga on viirusnakkuste laine jõudnud meile lihtsalt paar kuud varem. “Praegune olukord on võrreldav eelmise aasta jaanuariga.”

Kuressaare haiglas oli nädalavahetus küll töörohkem, kuna nädalavahetusel perearstidel vastuvõttu ei ole ega tee nad ka koduvisiite, ning seetõttu pöördus otse haiglasse rohkem lapsevanemaid, kellel lapsed haigestunud.
Haigla ravijuht Reet Tuisk ütles, et haigete külastuskeeldu Kuressaare haiglas küll kehtestatud ei ole, kuid inimestel tuleks endil põhjalikult järele mõelda, kas praegusel viirusnakkuste perioodil on ikka arukas oma lähedasi haiglas külastada.

Sotsiaalministeeriumist kinnitati eile BNS-ile, et sel nädalal ei ole plaanis Eestis välja kuulutada ülemiste hingamisteede viirusnakkuste epideemiat. Olukorda hinnatakse uuesti järgmisel nädalal.

Print Friendly, PDF & Email