17. saarepiiga on Karoliina Noor (11)

17. saarepiiga on Karoliina Noor

KOLM KAUNIMAT: Karoliina vasakul käel seisab Dagmar, paremal Marin.
Foto: Peeter Kukk

Viimaste aegade tihedaima konkurentsiga Saarepiiga konkursist väljus laupäeva õhtul klubis Diva võitjana 19-aastane Kuressaare gümnaasiumi abiturient Karoliina Noor.

Konkursi traditsioon on iseenesest kestnud nii kaua, et tänavune saarepiiga ei olnud taasiseseisvusmisaegse esimese konkursi toimumise ajal veel sündinudki.
Esimeseks kaunitariks valiti tänavu Marin Saagpakk (18) ja teiseks kaunitariks Dagmar Reinumägi (18). Kokku osales finaalis 10 neiut, kes kõik on maakonna ühe või teise kooli abituriendid.

Omaette võiduks võis pidada aga juba finaali pääsemist, sest ürituse peakorraldaja Liis Ojasaare sõnul oli püünele soovijaid koguni 30, mis on läbi aegade suurim tung maakonna esikaunitari valimisele.
Koit Toome vedamisel toimunud üritusel esitasid neiud tantsunumbreid, vastasid küsimustele ja esitlesid erinevaid riideesemeid alates spordirõivastest kuni nappide pesuesemeteni välja. Kusjuures viimaseid demonstreeriti publikule rulluiskudel sõites. Etendusele eelnes kandidaatide ristküsitlemine žüriiliikmete ja pressi poolt.

Krooni pähe ja traditsioonilise medaljoni kaela saanud Karoliina Noor ütles vahetult pärast võitja väljakuulutamist, et ei uskunud end võitvat.
“Ise ennast ju võitjaks ei arva. Kes see ikka loodab, et niimoodi läheb,” naeris neiu. Konkurentide seas oli tal oma kindel favoriit olemas, kuid nime ta ütlema ei soostunud.

Saarepiiga arvates ei ole tiitel mingi kohustus, vaid see on asi, mida ta ise tahtis. “Ma ikka hea meelega tegelen ja aitan,” kinnitas vastne miss, öeldes end juba teadvat, et heategevusliku ürituse esimene projekt on kohe-kohe algamas ja tuleb tegeleda annetuste kogumisega.

Samas usub Karoliina Noor, et ilu tuleb elus läbilöömisel kasuks. Ta meenutas Saarepiiga konkursi peakorraldaja Liis Ojasaare öeldut, et kui vaatama hakata, kes on maailmas edukaimad, siis peab tunnistama fakti, et ikkagi ilusad inimesed.
Pressimissi tiitliga pärjati seekord Marin Saagpakk. Oma Saare internetileheküljel läbi viidud küsitlusel tuli lugejate lemmikuks Maris Pulk.

Karoliina Noor on järjekorras niisiis 17. saarepiiga. 1989. aastast korraldatud võistlus pidas sajandivahetusel mõneaastase pausi ning alates aastast 2004 on konkurss toimumata jäänud vaid 2006. aastal.

Print Friendly, PDF & Email