Vooglaid taotleb Õuna pankrotti (5)

Endised äri- ja tennisepartnerid Märt Vooglaid ja Üllar Õun on tülli pööranud ning Vooglaiu avalduse alusel hakkab Kuressaare kohtumaja arutama Õuna pankroti väljakuulutamist.

“Mina ei tea sellest mitte midagi,” kinnitas Üllar Õun eile, et ei ole tema suhtes esitatud pankrotiavaldusest teadlik.
Oma Saare andmeil saatis vandeadvokaat Ants Mailend avalduse Õuna pankrotimenetluse algatamiseks kohtusse üle-eelmisel nädalal ja eelistung toimub järgmisel teisipäeval.

Õun töötas kümmekond aastat tagasi Kuressaare linnavalitsuse osakonnajuhatajana. Hiljem on ta tegutsenud kinnisvaraäris ja viimati räägiti temast seoses kohtuvaidlusega Tagamõisas asuvate maatükkide Natura alaga liitmise pärast.
Hiljaaegu suurest kinnisvaraärist loobunud Vooglaidiga seob Õuna huvi tennise vastu. Õun tegutses ka aastaid Hispaanias Vooglaiu asjaajajana. Avalike registrite järgi nende seosed äriilmas ei ilmne ning äri puhul oli tegemist pigem aumeeste vaheliste kokkulepetega.

“Ilmselt on nüüd nende vahelt must kass läbi jooksnud,” ütles mõlemat tundev Saaremaa ettevõtja, kelle sõnul räägiti riiust juba septembrikuus.
Vooglaid ei soovinud teemat kommenteerida. “Kui ta [Õun] ei tea sellest, eks siis kohus otsustab, ma ajakirjanduse vahendusel ei tahaks küll seda ajada,” ütles Vooglaid.

Print Friendly, PDF & Email