Uus kooliseadus koondaks gümnaasiumid Kuressaarde (12)

Uue kooliseaduse eelnõu näeb ette sätestada gümnaasiumi alampiiriks 120 õpilast, mis tähendaks seda, et Saaremaal koonduksid gümnaasiumid Kuressaare linna.

“Kui me praegu ütleme, et üks või teine kool on küsimärgi all, siis tekib psühhoos ning vanemad hakkavad oma lapsi mujale panema ja kool lähebki kinni,” sõnas Saare maavalitsuse haridus- ja kultuuriosakonna juhataja Raivo Peeters.

Peeters arvab, et loogilist rada pidi minnes sureb laste puudusel osa koole niikuinii välja. “Põhikoolidest on problemaatilised praegu maakonnas umbes pooled, kuid samas näitas Torgu näide, et ainult algkoolist vallas on vähe,” tõdes maakonna haridusjuht, kes arvab, et 70–80 õpilasega põhikool peaks igas omavalitsuses ikka olema.
“Meil on maakonnas hästi toimiv koolisüsteem,” usub Peeters, kes ei pea ka õigeks põhikoolide ja gümnaasiumide lahkulöömist. “Ma ei leia Saaremaa jaoks siin ühtegi plussi,” märkis ta.

Tulles tagasi maagümnaasiumide teema juurde, kinnitas Peeters, et kindlasti on Leisi keskkool ja Orissaare gümnaasium tasemel koolid.
“Kui igal aastal tuleb seal 5–6 medalit lennu kohta, näitab see ju ka midagi, ma ei usu, et vallad gümnaasiumiosa kaotamisest võidaksid,” lausus ta.
Maakonna haridusjuhi sõnul tuleb uus seadus praegu lihtsalt ära oodata ja vaadata, mis siis saama hakkab.

Print Friendly, PDF & Email