Kuhu minna

Kolmapäev, 25. november

KINO
Divas kl 16.50 ja kl 19 Pangarööv. Alla 12 a keelatud. Põnevusdraama. Pilet 50.–

NÄITUS
Kuressaare kultuurikeskuse saalis kl 16 Saaremaa Kunstiklubi 32. sügisnäituse avamine. Näitus jääb avatuks 31. detsembrini. Näitus on avatud E–R kl 10–19; L kl 10–16 ürituste vahelisel ajal.
Kihelkonna kultuurimajas avatud Oma Saare fotonäitus 2008 ja Liia Peedo, Tähti Otstaveli, Riina Saare, Ilme Armuandi, Maie Kupitsa maalinäitus “ Ajajälg Saaremaa mõisates”.
Lümanda kultuurimaja II korruse fuajees avatud maalinäitus “Karala kiviaedade rüpes”. Kunstnikud: Riina Saar, Liia Peedu, Tähti Otstavel, Maie Kupits ja Ilme Armuand. Näitus jääb avatuks 20. detsembrini.


Neljapäev, 26. november

KINO
Divas kl 20 Pangarööv. Pilet 50. –

KONTSERT
Kuressaare kultuurikeskuses kl 18 Noorkuu: Lapsepõlve laulud. Täispilet 150.–/sooduspilet 125.–

ÜRITUS
KG aulas kl 18 teatrigala, kus esitatakse kummagi astme parimad näidendid ning nende vahel kõlavad erinevad muusikapalad. Kel soov oma õhtut hea teatriga sisustada, on teretulnud. Üritusel on ka pilet 25 krooni ning pileteid saab ette osta eesti keele õpetajate käest.

TANTS
Divas DJ Peeter Kukk. Pilet 35.– Südaööni sissepääs tasuta.
Kodulinna lokaalis kl 23 disko. DJ Raaper. Sissepääs tasuta.


Ürituse eelinfo

Rondo kutsub 14. sünnipäeva kontsertidele
Kuressaare muusikakooli vanamuusikaansambel Rondo tähistab oma 14. sünnipäeva Kuressaare piiskopilinnuses 5. detsembril. Üritus kestab kella 14-st 18-ni. Täistundidel algavate kontsertide pikkus on 30 minutit. Vaheaegadel korraldavad muuseumitöötajatest giidid ekskursioone linnuse põnevamatesse paikadesse.

Neil, kes ekskursioonidele minna ei soovi, on samal ajal võimalus ajalooteemaliseks käeliseks tegevuseks. Samuti on võimalik vaadata varasemaid videosalvestusi vanamuusikaansambli alguspäevadest, vanamuusikafestivalidest ja Rondo aastapäevaüritustest.

5. detsembri kontserdid on üles ehitatud ajastute järjekorras nii, et kell 14 ja 15 kõlab 12.–15. sajandi muusika, kell 16 ja 17 algavatel kontsertidel 16.–18. sajandi muusika. Üles astuvad Rondo noorem koosseis, solistid, duetid, triod ja vilistlaste ansambel. Vanema astme mängijad toovad kuulajateni barokiajastu armastatud muusikavormi – triosonaadi.

Instrumentidest kõlavad seekordsetel kontsertidel Moecki firma Rottenburghi mudeli puidust plokkflöödid, poogenpsalter, dulcimer, fiidel, erinevad löökpillid ja barokiajastu näppepill teorb. Päeva pidulikuks lõpetuseks avatakse kell 18 linnuse katuse kaitsekäik (talvehooajal tavaliselt suletud) kõigile soovijatele õhtuse Kuressaare imetlemiseks.

Esinejad

Rondo noorem: Kristiina Pilden, Kati Räim, Carolina Rahnel, Anna-Maria Lest. Kaastegevad Karoliina Pilden ja Merlin Sepp.

Rondo vanem: Annaliis Lehto, Ulla Volke, Ingeborg Virveste.

Vilistlasansambel: Triin Lõbus, Kaari Uus. Kaastegevad Kristi Saar (fiidel, laul), Maarja Uus (teorb) ja Rondo kontsertmeistrid Heldi Vahter, Natalja Laht.
Sissepääs muuseumipiletiga.

Ansamblijuht
Tiiu Maripuu

Näituse eelinfo

Esmaspäeval, 30. novembril kl 16 avab Saaremaa kunstistuudios tekstiilide ja moeaksessuaaride näituse saarlasest tekstiilikunstnik, Eesti kunstiakadeemia professor Mare Kelpman. Kõik huvilised on oodatud näituse avamisele.

Veel selle nädala lõpuni võib Saaremaa kunstistuudios näha noorte andekate tekstiilikunstnike Monika Järgi, Kadi Pajupuu ja Merle Suurkase ühisnäitust “Kolmekesi koos”. Saaremaa kunstistuudio juhataja Anne Tootma sõnul on selle näituse puhul hästi oluline, et kõik väljapandud tööd on innovaatilised, kaasaegsed, lihtsad ja keskkonnasõbralikud.

Print Friendly, PDF & Email