Juhtkiri: Kaheksas nahk taluniku seljast (6)

Juhtkiri: Kaheksas nahk taluniku seljast

 

Elame jätkuvalt raskes majandusseisus. Kõik me peame koomale tõmbama, sest riigieelarve tuleb tasakaalus hoida. Kuigi meedias põhjendatakse seda peamiselt vajadusega euro kasutusele võtta, on meil ometi vaja ka ilma euro tulekuta tasakaal säilitada. Selleks, et krooni devalveerimist ära hoida.

Kuna inflatsioon on maadligi vajunud, on riigil võimalus maksude tõstmise abil taas oma tulubaasi suurendada. Vaid rahandusminister loodab ärimeeste heale südamele, kes tema arvates peaksid maksutõusu enda kanda võtma ja jaehinnad samal tasemel hoidma.

Aga kas ikka läheb nii? Pole põhjust arvata, et riigiettevõte Eesti Energia elektriaktsiisi tõusu tarbija kaela ei veereta. Samuti kütusemüüjad, kes on juba ammu kõik ühe mütsi all, kuigi seda teemat ei käsitle keegi.

Seda enam ei usu täna ükski põllumees, et pärast varasema seitsme naha koorimist talle seekord halastatakse. Tõuseb ju põllumajanduses tarbitava sinise diislikütuse aktsiis kõige rohkem. Kas seekordne pauk jääb viimaseks või on maamehe seljast võimalik võtta veel üheksaski nahk?

Print Friendly, PDF & Email