Arengukonverents keskendus koostööle

Saare maavalitsuse ja sihtasutuse Turvaline Saaremaa ühiselt korraldatud maakonna arengukonverents neljapäeval Arensburgi hotelli konverentsisaalis keskendus koostöövajadusele, ja seda nii majanduses kui ka turvalisuse tagamiseks.

Nagu märkis konverentsi moderaator Lii Muru üritusest kokkuvõtteid tehes, said päeva lõpuks kirja märksõnad “partnerlus”, “vastutus” ja “koostöö”, samuti on oluline, et tekiksid head ideed ja leiduks inimesi, kes neid ideid ellu viiksid.

Kuressaare politseijaoskonna komissari Aare Alliku sõnul ei ole turvalisus kitsas mõiste ja hõlmab enamat, kui seda on jõustruktuuride mängumaa. “Kõikidel struktuuridel on olemas oma rollid ja raamid, kuid siiski tegutsetakse kohati nagu kuulsas valmis “Luik, haug ja vähk”.”
Kokkuleppe- ja koostöövajadust toonitasid teisedki esinejad, pidades SA Turvaline Saaremaa rolli selle koostöö edendamisel oluliseks.

Praegune riigikogu liige, kunagine Saaremaa politseijuht Kalle Laanet leidis, et nüüdseks on möödas aeg, mil istuti päevast päeva laua taga ning oodati palgapäeva. “Peab leidma inimesed, kes on nõus selle (turvalisuse – toim) nimel töötama palehigis,” sõnas Laanet, lisades, et asju on võimalik ära teha, kuid aeg nõuab gaasipedaali põhja panemist.
Kuressaare politseijaoskonna andmeil saab igal aastal Saare maakonna teedel surma keskmiselt viis inimest ja vigastada 115 (enamik neist on 19–22-aastased).

Politseimajas registreeritakse aastas 100 vägivallategu, 10 inimest kaotab elu enesetapu ja üks kellegi teise käe läbi.
38 peret jääb igal aastal tulekahju tõttu koduta ja rahaliselt on politsei aastas kahjusid kokku lugenud 5,1 miljoni krooni eest.
Aare Alliku sõnul puudutab ebaturvalisus igal aastal otseselt 369 saarlast ning kui arvestada keskmise pere suuruseks neli inimest, see arv neljakordistub, andes kokku kas Valjala või Pihtla valla suuruse hulga inimesi.

Print Friendly, PDF & Email