Salme vald muudab tänavanimesid

Kuna järgmise aasta alguseks peavad olema korrastatud omavalitsuste koha-aadressid, saab tänavanimed ka näiteks Läätsa küla. Salme vallavanema Kalmer Poopuu sõnul on Läätsal praegu lihtsalt majanumbrid.

Olgugi et Salme vallas on enamiku külade ja katastriüksuste koha-aadressid korrastatud, tuleb mõned korrektiivid veel teha. Suurim osa tööst puudutab just Salme alevikku, kus uue nime saab endale mitu teed ja tänavat.

Lisaks juba käibes olevatele tänavanimedele alevikus on kavas panna sellised uued kohanimed nagu Lepiku tee (saab alguse Kastani tänavalt – toim) ja Tasi tee (saab alguse Sõrve maanteelt – toim). Omamoodi määrajaks saab ühe uue nime panekul alevikust läbi voolav Salme jõgi.
Alevikku läbiva Sõrve maantee osa, mis jääb jõest Kuressaare poole kuni aleviku piirini, saab tulevikus Kuressaare maantee nime. Sõrve maantee osa, mis kulgeb jõest Sääre poole kuni aleviku piirini, jääb kandma Sõrve maantee nime.

Salme valla maakorraldaja Rita Mägi sõnul on säärase muudatuse põhjuseks valla üldplaneeringu kehtestamine. Nimelt laieneb Salme aleviku piir aasta lõpupoole kehtestatava üldplaneeringuga veidi Kuressaare poole. Rita Mägi ütles, et sellisel juhul ei ole uutele majadele Sõrve maanteel lihtsalt enam numbreid anda. Seetõttu tekitataksegi jõest linna poole jäävasse ossa Kuressaare maantee. Alevikupiiridest väljaspool kannab Kuressaarest Sõrve kulgev riigimaantee ikkagi Kuressaare–Sääre maantee nime.

Vallavalitsus ootab ümberkorralduste osas Läätsal ja Salmel elanike arvamusi ja ettepanekuid tänavanimede ja majanumbrite kulgemise kohta kuni käesoleva kuu lõpuni. Mingeid lisakohustusi ja kulutusi uute tänavanimede panek maaomanikele ei too.

Print Friendly, PDF & Email