Kuhu minna

Kolmapäev, 11. november

KINO
Divas kl 17.20 ja kl 19.40 Ajaränduri naine. Romantiline draama. Alla 12 a mittesoovitatav. Pilet 50.–

ÜRITUS
Kuressaare kultuurikeskuses kl 9–16 doonoripäev. Head inimesed, olete oodatud.
Kuressaare Raegaleriis kl 17.30 kunstiõhtu kunstiajaloolase Reet Rastiga.

Neljapäev, 12. november

KINO
Divas kl 19.40 Ajaränduri naine. Romantiline draama. Pilet 50.–

ÜRITUS
Kuressaare gümnaasiumis kl 9–12 doonoripäev.

TANTS
Divas DJ Peeter Kukk. Pilet 35.– Südaööni sissepääs tasuta.
Kodulinna lokaalis kl 23 disko. DJ Raaper. Sissepääs tasuta.


Ürituse eelinfo

Kolmapäeval, 18. novembril Kuressaare Linnateatris kl 19 nalja- ja lauluõhtu Saaremaa otsib saarestaari. Esineb Ülo Kannisto koos sõpradega. Oled oodatud osalema. Üritus on tasuta.

Reedel, 20. novembril Lümanda kultuurimaja 23. sünnipäev: kl 19 avame kunstinäituse Karala kiviaedade rüpes (külas on kunstnikud Liia Peedu, Tähti Otstavel, Maie Kupits, Ilme Armuand ja Riina Saar); kl 19.30 peoõhtu üllatustega; tantsumuusikat teeb ansambel Vanker Keilast. Pääse eelmüügist 75 krooni (eelmüügist ostetud pääsmed osalevad õnneloosis) ja samal õhtul kohapeal 100 krooni. Täpsem info tel 53 018 223 või 45 76 331.

Reedel, 27. novembril Kuressaare kultuurikeskuses kl 14 ja kl 19 maagiline Marco Frezza (New York). Pilet eelmüügist 70 kr; sooduspilet eelmüügist 35 kr (õpilane, üliõpilane, pensionär, puudega inimene ja tema saatja). Pileti hind samal päeval 100 kr; sooduspileti hind samal päeval 50 kr (õpilane, üliõpilane, pensionär, puudega inimene ja tema saatja). Kuni 7-a lastele (kui istub saatja süles) on sissepääs tasuta. Gruppidele piletite broneerimine Kuressaare kultuurikeskuses või telefonil 45 20 700.

Laupäeval, 28. novembril Veski trahteris jõululaat, algab kl 12. Kingikotti leiate armsaid kingitusi: käsitöö- ja mahetooteid, hoidiseid, puuvilju jõulukorvi, raamatuid ja muud põnevat. Samal päeval kl 14 tutvustab oma trükisooja kokaraamatut “Eesti memmede varjatud saladused” Saaremaa juurtega maailmakodanik, toidu- ja veiniekspert Kadri Kroon. Üritus on tasuta!

Üleskutse

Jälgi joodavat alkoholikogust: palju sina jood?
Tervise Arengu Instituut alustas eile täiskasvanud elanikkonnale mõeldud kampaaniat alkoholi liigtarvitamise ennetamiseks “Palju sina jood”.
Eesti kuulub enim alkoholi tarbivate riikide hulka. Eesti konjunktuuriinstituudi andmetel joodi Eestis 2008. aastal inimese kohta ligi 12 liitrit absoluutset alkoholi, millega oleme Tšehhi järel teisel kohal ja edestame kõiki põhjamaade riike.

Selle näitajaga ületame kahekordselt Maailma Terviseorganisatsiooni määratletud piiri 6 liitrit elaniku kohta, millest alates hakkavad tekkima tõsised kahjud rahva tervisele. Eestis tarbitavad kogused on aasta aastalt kasvanud. Kampaania on suunatud inimestele, kes võivad enesele teadvustamata ületada piire, kust alkoholitarvitamine muutub tervisele kahjulikuks.

Tervise Arengu Instituut on määratlenud alkoholi tarbimise riskipiirid, alates millest suureneb hüppeliselt risk erinevate tervisehäirete tekkimiseks.
Alkoholi tarbimine pole kunagi täiesti ohutu, kuid see on madala terviseriskiga seni, kuni nädalas on vähemalt kolm alkoholivaba päeva; mees tarbib päevas mitte rohkem kui neli ja naine mitte enam kui kaks alkoholiühikut. Alkoholiühikuks loetakse 10 g puhast alkoholi. Vt ka veebilehte www.alkoinfo.ee , kus saab arvutada erinevates jookides sisalduvaid alkoholiühikuid.

Kampaaniat rahastatakse Euroopa Sotsiaalfondi programmi “Tervislikke valikuid toetavad meetmed 2008–2009” raames ja see on osa Tervise Arengu Instituudi mitmeaastasest tegevuskavast alkoholikahjude vähendamiseks.

Helen Noormets
Tervise Arengu Instituudi
kommunikatsiooniosakonna juhataja

Print Friendly, PDF & Email