KMA eelistab kiirpassi väljastamisel pealinlasi

Kodakondsus- ja migratsiooniamet (KMA) võtab taotluse ja väljastab kahe tööpäeva jooksul kiirpassi vaid Tallinnas, ülejäänud Eesti elanikud peavad 900 krooni maksva dokumendi saamiseks kulutama veel tuhandeid kroone reisiraha.

KMA pressiesindaja Maimo-Lii Palover ütles esmaspäeval Kanal 2 saates “Võsareporter”, et KMA-l pole sellise ebavõrdsuse kohta muud põhjendust, kui et kiirpassi saamise võimalus on kodanikele loodud ja selle passi saab ainult Tallinnas.

Peeter Võsa käsitles teemat Saaremaa mehe Kaupo näitel. Mees rääkis, et suvel oli tal vaja lapsele kiiresti passi, kuid KMA Kuressaare kontorist öeldi, et kiirkorras saab passi vaid Tallinnas.

Kaupo rehkendas kokku, et Tallinna sõit maksab vähemalt tuhat krooni ja paari päeva pärast passile järeleminek teist samapalju. Lisandub passi maksumus 900 krooni. Kiirpassi Saaremaale KMA ei saada. Võimalus on kasutada kullerteenust ja dokument siiski Kuressaares kätte saada, kuid see võtab aega nädal-kaks. Ka tavapassi, mis maksab vaid paarsada krooni, kättesaamine võtab alates avalduse esitamisest aega kuni kaks nädalat.

KMA pressiesindaja Maimo-Lii Palover märkis telesaates, et KMA töötab selles suunas, et kiirpassi saaks taotleda ja kätte ka mujal Eesti piirkondades peale Tallinna.

Print Friendly, PDF & Email