“Esmaabi aabits” ja “Mõmmikute telerihaigus” Orissaare tubateatris

5. novembril oli Orissaare kultuurimajas üks osa fuajeest muudetud tubateatriks, kus lapsed said vaipadel ja patjadel istudes jutte kuulata ja nukuetendust nautida.

Orisaare gümnaasiumi algklasside õpilastele korraldati vahva ja õpetlik üritus epidemioloog Kuulo Kutsari 70. sünnipäeva tähistamiseks ja tema raamatute tutvustamiseks.

Raamatukogutöötajad olid külla kutsunud kiirabivelsker Ingrid Holmi, kes rääkis väga huvitavalt Kutsari “Esmaabi aabitsa” põhjal mitmeist esmaabiks vajalikest võtetest. Suurt elevust tekitas see, kui ta poiste peal näitas, kuidas luumurdude korral katkist jäset, otsmikku või kukalt siduda, kuidas toimida ninaverejooksu korral, mesilase nõelamise või ussihammustuse korral. Praktikuna jagas Ingrid Holm ka muid õpetlikke näpunäiteid.

Ürituse teises osas tutvustas raamatukogutöötaja Inge Ligi Kuulo Kutsari mõmmikute raamatuid. Siis aga ilmusid sirmi tagant välja Karumamma, Karupapa ja väikesed mõmmikud, kellele oli kohutav telerihaigus külge hakanud. Karuema oli oma laste ja karuissi pärast väga mures, kuna need tundide kaupa teleri ees istusid.

Karuema sai karuarstilt head nõu ja saatis haiged mõneks ajaks teiste asjadega tegelema: õue jooksma, taevatähti vaatama, lugema. Tänu muule tegevusele terveneski karupere telerihaigusest. Nukkudega mängis Karumammat kooli raamatukogujuhataja Rita Lauge ning karuisa ja karulapsi Marlin Pärn aleviraamatukogust.

Elna Ots
Orissaare raamatukogu
lasteosakonna töötaja

Print Friendly, PDF & Email