Saarlasest sarivaras läks kiiresti vangi tagasi

Esmaspäeval rootsi kardinate tagant vabadusse pääsenud saarlane Mati Saat (42) istus uute varguste tõttu kohtupingis juba kolmapäeval, kirjutab Tartu Postimees.

Viimati neli kuud vangimajas istunud Saat suutis esmaspäeval varastamisest hoiduda kuus tundi. Seejärel jäi ta alkoholi- ja söögipoolise vargusega vahele Tartu Maxima kaupluses. Purjus Saat pidi öö veetma arestimajas.

Teisipäeval veidi pärast keskpäeva oli pikanäpumees juba Tartu kaubamajas, kus tahtis tasku pista paar kohukest ja ühe jogurti.
Kolmapäeval mõisteti Saat varguskatsete (kogusummas 105 krooni ja 20 senti) eest viieks kuuks taas vanglasse.

Tartu Postimehe andmetel olevat kokku 17 aastat vanglas veetnud Saatil olemas elukoht Kuressaares. Seekord vanglast välja saades pidigi mees tulema Kuressaare bussi peale, kuid oli oma sõnul pileti ära kaotanud.
Sel aastal on Saat üritanud kuritegusid korda saata ka Kuressaares. Suvel siinmail korda saadetud peamiselt alkoholivarguse katsete tõttu ta Tartu vanglas karistust kandma pidigi.

Eelmisel aastal varastas ta näiteks paljaks Kuressaares pargipingil maganud inimese ning sel suvel üritas poest lisaks tavapärasele viinale varastada sokke, habemeajamistarbeid, komme ja banaane.

Print Friendly, PDF & Email