Hauakivi lömastas lapse jalad (10)

Hauakivi lömastas lapse jalad

ÕNNETU KIVI: Liivi Kuusk osutab õnnetuse põhjustanud hauakivile, mis võis viltu vajuda pinnase vajumise tõttu: “Ehk on see lugu hoiatuseks kõigile, sest vanu surnuaedu on ju maakonnas palju ning samuti ohtlikke hauakive, millel pisemgi kõõlumine võib lõppeda raske õnnetusega.”
Foto: Peeter Kukk

Läinud nädalavahetusel juhtus Valjala surnuaias raske õnnetus, kui väikesele lapsele vajus peale massiivne hauakivi, lömastades ta jalad.

Raskelt vigastada saanud poiss toimetati Kuressaare haiglasse, kust ta saadeti edasisele ravile Tallinna lastehaiglasse. “Laps on praegu Tallinna lastehaigla ortopeediaosakonnas paranemas,” kinnitas eile Tallinna lastehaigla kommunikatsioonijuht Tiina Eier.

Lapse vanemad ja lähedased juhtunut kommenteerida ei soovinud.
Õnnetus juhtus pühapäeval, kui 5-aastane poiss oli vanematega kaasas Valjala surnuaias hauda korrastamas.
Oma Saare allika sõnul oli laps läinud natuke kaugemale uudistama ja siis see õnnetus juhtuski. Väidetavalt tõstis hauakivi väikestelt jalgadelt ära lausa mitu meest.

“Hauakivi tagant läheb lai surnuaiatee ja see on madalamal kui see haud,” rääkis Oma Saarele Valjala surnuaiavaht Liivi Kuusk, lisades, et ringiaskeldaval lapsel ei olnud vaja erilist jõudu, et see kivi niimoodi talle peale kukuks.
Inimesi oli Kuuse sõnul sel päeval surnuaial palju ja nad tormasid kohe ka lapsele appi.

“Ei oska arvatagi, et siin õnnetusi juhtuda võib,” lausus Liivi Kuusk, kelle sõnul on vanematel tihti väikesed lapsed kaasas ning kuigi ta igal kevadel hauakivid ise üle vaatab, siis mõned vajuvad vahel ikka viltu. Surnuaiavahi südamel kripeldab ka veel üks suurem hauatähis, mis võib samuti ohtlik olla.

Print Friendly, PDF & Email