Saaremaa rahvaliitlased on liitumise osas ettevaatlikud

Keskerakonna poolt Rahvaliidule tehtud ühinemisettepanekut arutanud Rahvaliidu Saaremaa maakonnaühendus ei poolda Rahvaliidu ühinemist Keskerakonnaga viimase poolt pakutud tingimustel.

Rahvaliidu Saaremaa maakonnaühenduse juht Aarne Lember ütles Oma Saarele, et Keskerakonna poolt seni väljapakutud tingimustel liitumisega ei ole Saaremaa rahvaliitlased nõus. “Neid huvitab ainult mass, aga sellise asjaga, et me lihtsalt nagu läheme oma pundiga Keskerakonna liikmeks, sellise asjaga ei oldud nõus. Me tahame ikkagi teada, mis meil sellest kasu on,” rääkis Lember. Küll aga pooldab Rahvaliidu Saaremaa maakonnaühendus koostööläbirääkimiste alustamist nii Keskerakonna, sotsiaal-demokraatide kui ka rohelistega.

Keskerakonna esimees Edgar Savisaar tegi päev pärast kohalike omavalitsuste valimisi Rahvaliidu juhatusele ettepaneku alustada ametlikke kõnelusi Rahvaliidu liitumiseks Keskerakonnaga.
Samal päeval tegid neli Rahvaliidu juhatuse liiget erakonna liikmetele ettepaneku alustada kõnelusi ühinemaks sotside ja rohelistega. Päev hiljem kogunenud Rahvaliidu juhatus otsustas anda oma liikmetele Rahvaliidu maakonnakonverentsidel vaagimiseks kolm valikut: Rahvaliidu tulevik iseseisva erakonnana, võtta vastu Keskerakonna ettepanek või moodustada uus tugev sotsiaal-ne jõud koostöös sotsiaaldemokraatide ja rohelistega.

Pühapäeva õhtul moodustas Sotsiaaldemokraatliku Erakonna juhatus töörühma, kes hakkab pidama Rahvaliidu ja rohelistega konsultatsioone nende võimaliku liitumise üle SDE-ga. Kuna Rahvaliidu Saaremaa maakonnaühenduse konverents toimus reedel, siis selles küsimuses saarlased oma seisukohta kujundada ei saanud.
Maakonnakonverentside otsused võetakse kokku Rahvaliidu 9. novembril toimuval volikogul. Vaid erakonna volikogu saab moodustada delegatsiooni läbirääkimisteks, kui liikmed on teinud vastava ettepaneku.

Print Friendly, PDF & Email