Nael: Pensionisoovitus – tagasi juurte juurde (1)

Viimasel ajal on palju arutletud pensionifondide olemuse ja tootlikkuse üle ning täna on viimane päev oma pensionifondi vahetamiseks sel aastal. Sellest ajendatult on Nael appi kutsunud legendaarse pensionäri ja fondihalduri professor Kosmose, et selgitada inimestele, kuidas pensionipõlveks valmistuda ja millisesse fondi ümber kolida.

Pärast põgusat tutvumist ajalehtedes avaldatud infoga pensionifondide kohta teatas professor, et ükski seal nimetatud fond ei kõlba kuhugi. “Seal on kirjas ainult numbrid ja protsendid,” kurtis professor. “Ega numbreid ei anna siis põske pista või haigete liigeste peale määrida!”

Kosmos tunnistas, et on ennegi näinud, kuidas inimesed on lasknud end numbritest ära petta. Kord tulnud kolm seesugust tema naabrimehe Tiit Törkmeele ukse taha ja hakanud talle tutvustama kõiki uuemaid teleturu kaupu. “Number kakskümmend rääkis nii magusat juttu, et Tiit ostis endale järelmaksuga 30 000 krooni maksnud tolmuimeja; number tosin näitas talle Mr T pilti ja selgitas, kuidas üks imeline masin küpsetab terve lehma viie minutiga maitsvaks praeks,” tõi Kosmos näite.

Kõige jäledama pettusega sai hakkama aga number kuus, kes rääkis nii kaua hulludest päevadest, et Tiit läkski päris hulluks, ajades segamini kuue ja üheksa.
“Tiit on praegu spetsialistide hoole all, kes üritavad talle meeleheitlikult selgitada, mis vahe neil kahel numbril on!”

Kosmos soovitab inimestel numbritest pigem mitte mõelda ja koguda pensionit vana aja kombe kohaselt – oma paljaste kätega, töö, higi ja verega. Ta jutustab enda ettevalmistustest selleks kaugeks ajaks. Nii on Kosmosel keldrisse pakitud lisaks higile ja verele ka 30-pealine lambakari, tonn mune, 100 liitrit piima ja teist sama palju petti, kilo Snickersi šokolaadi, kirves ning üks kloun.

Kosmos tunnistas, et aeg-ajalt on temas süvenenud kahtlus, et lambad ja munad ei pea pensionini vastu, kuid ta loodab siiski parimat, et tulevikus on vill ja koogelmoogel omast käest võtta ning ei ole vaja pangaisade armule loota, kui veidi sooja ning maiust tarvis on. “Nad arvavad, et nende mesijutust on minu pensioniealistele mokkadele maiustamiseks küll! Ei ole mitte, ma ütlen!”

Kloun on tal aga selleks juhuks, kui ta peaks pensionipõlves end üksikuna tundma. “Kas mõni väljamaa pankur on teile lubanud, et teil pensionipõlves nalja hakkab saama, isegi kui te kogu oma raha pensionifondi paneksite?” küsis Kosmos elutargalt ja ettenägelikult. Naelale teadaolevalt ei ole sellist pakkumist tehtud. Pealegi võib klouni tulevikus laadale saata, kust ta oma trikkide eest paar puuda soola või paki võid ikka koju toob.

Mida aga soovitada inimestele, kellel ei ole praegusel hetkel klouni käepärast või võimalust lambakarja keldrisse mahutada? Kosmos lohutas, et sel juhul pole lahti midagi – mõnikord võib loota ka lihtsalt kirvele. “Eks mõnel kaugemal naabril on ikka õnnestunud midagi kõrvale panna ning ma usun, et selliseid on mitmeid. Ei see allikas kuiva.”

Kosmos on veendunud, et saarlane on ikka teise saarlasse hästi suhtunud ning eriti lahked ollakse andma kirvega relvastatud saarlasele.

Print Friendly, PDF & Email