Leisit rüüstanud Läänemaa vargad pandi aastaiks vangi (4)

Leisit rüüstanud Läänemaa vargad pandi aastaiks vangi

VARGAD VANGI: Robert Nautrasel ning Margus Ruusil tuleb veel tükk aega vangis istuda ja veel ka mandril toimepandud kuritegude eest kohtu ees seista.
Foto: Peeter Kukk

Eile mõisteti Kuressaare kohtumajas reaalne vangistus kahele Läänemaalt pärit mehele, kes panid aasta algul Saaremaal toime mitmeid vargusi, suurema osa neist Leisi vallas.

Kohus tunnistas eile Läänemaalt pärit Robert Nautrase ja Margus Ruusi vargustes süüdi ja mõistis neile karistuseks reaalse vangistuse, mille algust hakatakse lugema päevast, mil mehed vahistati.

Varem 12 korda kriminaalkorras karistatud Nautrasel pöörati täitmisele ka talle varem tingimisi mõistetud karistus ning tema lõplikuks karistuseks jäi kolme aasta, nelja kuu ja 27 päeva pikkune vangistus. Ruusil tuleb trellide taga veeta kaks aastat ja kaheksa kuud. Lisaks tuleb meestel tasuda 6525 krooni sundraha, ekspertiisitasud ja õigusabiga seonduvad kulud. Kuigi osa varastatud asju on kannatanutele tagastatud, jäi meestel hüvitada umbes 100 000 krooni suurune kahju.

Mõlemad mehed tunnistasid end kohtus süüdi. Süüdistuse järgi tungisid mehed veebruarist kuni aprillini Leisi vallas sisse üheksasse majja. Samuti käisid nad vargil Kärlal, Pöidel, Mustjalas, Kaarmal ja Laimjala vallas. Viimases tungisid nad sisse seitsmesse kämpingusse, lõhkudes ära üheksa ust.

Peamiselt langesid varaste saagiks mitmesugused tööriistad ja bensiin. Võtmata ei jäänud ka alkohol, riided, jalanõud, kalastustarbed, teler, kodutehnika, õhupüssid, fotoaparaat ja paadimootor.
Kannatanuid häiris see, et vargad tegutsesid nende kodudes vabalt, tehes seal ka süüa ja tarvitades alkoholi.

“See on õudne, kui leiad eest rüüstatud kodu,” ütles üks kannatanu, lisades, et eriti jube oli näha, et vargad olid enne varastatud kraamiga lahkumist majas veel pidutsenud.
Varastatud kraami toimetasid mehed mandrile ja üritasid müüa Kuldse Börsi kuulutuste kaudu.
Aprilli alguses oli Leisi kandi rahvas ümbruskonnas toime pandud vargustest nii nördinud, et varaste tabamiseks pandi välja ka pearaha. Päev enne seda olid vargad aga politseitöö tulemusena tabatud.

Oma Saare andmetel on samad mehed kuritegusid toime pannud ka teistes maakondades ning edaspidi
ootavad neid ees kohtuprotsessid ka Haapsalus ja Raplas.


Peksja mõisteti tingimisi vangi

Kohus mõistis eile kolme kuu pikkuse vangistuse tingimisi aastase katseajaga 17-aastasele noormehele, kes tänavu suvel koos kaaslasega Kuressaares Kapteni kõrtsi juures kahele mehele kallale tungis, neid peksis ja nende riideid lõhkus. Teise avalikku korda rikkunud alaealise kriminaalmenetlus lõpetati ja talle mõisteti karistuseks 60 tundi üldkasulikku tööd.

“Ega mu nime lehte ei panda?” uuris noormees pärast kohtuotsuse väljakuulutamist ajakirjanikelt ja kinnitas, et enam ta selliseid tegusid toime ei pane. Täpsematest kommentaaridest noormees keeldus.

Print Friendly, PDF & Email