Maakonna aiandushuvilised plaanivad ühenduse loomist

Saaremaal tahetakse moodustada haljastus- ja aiandusühendust, mille üks eesmärke on koondada erialainimesi ja aiandushuvilisi kaasa rääkima maakonna elukeskkonna kujundamisel.

“Eesmärk on koondada aianduse, haljastuse ja maastikuarhitektuuri alase haridusega inimesi, et nad aktiivsemalt osaleksid kohalikel üritustel ja suunaksid oma teadmistega meie välisruumi kujundust,” ütles Oma Saarele Eesti kodukaunistamise ühenduse keskjuhatuse liige Leo Filippov, kelle andmetel on Saaremaal vähemalt paarsada inimest, kes on saanud aiandusalast koolitust.

Teisalt annaks ühendus aiandushuvilistele võimaluse kodust välja tulla ja omavahel suhelda, osaleda koolitustel ja käia õppereisidel.
Filippovi sõnul on ühenduse moodustamine juba mitu aastat üleval olnud teema, aga seni pole leidunud inimesi, kes selle asja lõpule viiksid.
Ka eile maavalitsuses toimunud arutelul jäi ühenduse loomise täpne ajakava paika panemata, eelnevalt on plaanis leida valdadest kaasatulijaid.
Leo Filippov rääkis, et tema kui kodukaunistamisliikumise aktivisti varjatud huvi on muuta liikumine ühenduse tulevaste liikmete kaudu jätkusuutlikumaks.

“Kodukaunistamisliikumine on olnud juba üle kümne aasta ja valikuvõimalused hakkavad tasapisi läbi paistma. Et ka edaspidi headele tulemustele jõuda, selleks oleks vaja võimalikult laiapõhjalist tegutsemist,” ütles Filippov.

Print Friendly, PDF & Email