Tagasi kooli

Tagasi kooli

TOOMAS VARA: Eesti ringhäälingute liidu juht, 1985. aastal SÜG-i lõpetanud Toomas Vara rääkis 6. klassi õpilastele meedialiikidest ning koos arutleti näiteks selle üle, miks mõned televaatajad eelistavad “Reporterit” ja teised “Aktuaalset kaamerat”.

Reedel lõppes vabariigi presidendi ja sihtasutuse Noored Kooli eestvedamisel toimunud “Tagasi kooli” nädal, mille jooksul andis ligi 300 Eesti koolis tunde üle 800 külalisõpetaja.

Saaremaal osales “Tagasi kooli” algatuses 9 kooli: Aste, Kaarma, Lümanda, Salme ja Valjala põhikool, Kuressaare vanalinna kool, Leisi keskkool, Orissaare gümnaasium ja Saaremaa ühisgümnaasium.

Külalisõpetajatena astusid õpilaste ette nii oma kooli vilistlased, lapsevanemad kui ka muidu huvitavad inimesed. Näiteks käisid Aste ja Kaarma koolis tunde andmas Kaarma vallavalitsuse töötajad.
Kõige rohkem külalisi – üle 30 – käis sel nädalal tunde andmas Saaremaa ühisgümnaasiumis.

Teiste hulgas proovisid õpetajaametit kaitsepolitseiameti peadirektor Raivo Aeg, Kuressaare linnapea Urve Tiidus, Saaremaa ettevõtluse edendamise sihtasutuse juhataja Piret Pihel, pikaaegne telekanali TV3 juht ja praegu Eesti ringhäälingute liitu juhtiv Toomas Vara ning äsja võrkpallurikarjääri lõpetanud Veiko Lember.

Print Friendly, PDF & Email