UUS! Hendrik Krummi preemia ootab kandidaate

20. novembrini saab esitada kandidaate Hendrik Krummi nimelisele kultuuristipendiumile, millega tunnustatakse Saare maakonnas kultuurivaldkonnas pikaaegselt tegutsenud silmapaistvate tulemustega kultuurielu edendajaid, loovisikuid ning eriliste teenete ja kestva viljaka tegevusega kollektiive.

Kandidaate preemia saamiseks võivad esitada asutused, organisatsioonid, mittetulundusühingud, nõukogud, kollektiivid ja üksikisikud.

Kirjalik ettepanek koos põhjendusega tuleb esitada Saare maavalitsuse haridus- ja kultuuriosakonnale hiljemalt 20. novembriks. Taotluses on vajalik ära märkida taotluse esitaja nimi ja kontaktandmed, esitatava kandidaadi nimi ja kontaktandmed, stipendiumi määramise põhjendus ja taotluse esitamise kuupäev. Taotlus tuleb esitaja poolt allkirjastada.

Hendrik Krummi nimeline kultuuripreemia on loodud 1994. aastal saarlastest kultuuritegelaste loometegevuse toetamiseks ja Hendrik Krummi mälestuse jäädvustamiseks. Esimene stipendium anti välja 1995. aastal helilooja ja rahvakirjanik Albert Uustulndile, eelmisel aastal pälvis stipendiumi lavastaja ja ajakirjanik Tõnis Kipper.

Krummi-nimelist stipendiumit rahastavad Saare maavalitsus, Leisi vallavalitsus, Saaremaa Omavalitsuste Liit ja Eesti Kultuurkapitali Saaremaa ekspertgrupp.

Stipendiumi statuudiga saab tutvuda Saare maavalitsuse koduleheküljel www.saare.ee

Stipendium antakse üle 15. detsembril toimuval maakonna kultuuriaasta pidulikul lõpuüritusel.

Print Friendly, PDF & Email