GoodKaarma seebid jõuavad Jaapanisse

GoodKaarma seebid jõuavad Jaapanisse

RIKKALIK VALIK: Lähiajal jõuavad Saaremaal valmistatud ökoseebid müügile Jaapani pealinnas Tokios. Kuressaares Kauba tänavas asuva GoodKaarma kingipoe müüjalt Katre Sagurilt saab peale seepide osta ka teisi käsitsi valmistatud ilutooteid, mänguasju ja kingitusi.

Saaremaal Kaarma vallas ökoseepide tootmisega tuntust kogunud OÜ Good-Kaarma saadab lähinädalatel esimese partii seepe Jaapanisse. Ettevõtte omanikud loodavad, et koostöö jaapanlastega kujuneb pikaajaliseks ja edukaks mõlemale osapoolele.

Ea Velsvebel Greenwood, kes on koos abikaasa Stephen Greenwoodiga GoodKaarma omanik, ütles, et esimene partii Haapsalu muda sisaldavaid seepe saadetakse Jaapani poole teele kolme nädala pärast. “Kõik seebid on valmis ja ootavad nüüd kuivamist,” lausus Velsvebel Greenwood, kelle sõnul jõuab nendeni lähipäevadel ka pakendi, milles GoodKaarma seepi Jaapanis müüma hakatakse, kujundus.

Jaapanis disainitud ja jaapanikeelsed pakendid trükib Eestis asuv AS Ecoprint. “See oli meie soovitus jaapanlastele, et seebipakendi võiks ökopaberist teha, ja see mõte neile meeldis,” rääkis Ea Velsvebel Greenwood.

Koostöö jaapanlastega sai alguse sellest, et ühele sealsele firmaomanikule kingiti Haapsalu muda sisaldav seep, mida GoodKaarma seebikojas on toodetud juba mitu aastat. Jaapanlannale meeldis mudaseep väga ja ta võttis Stephen Greenwoodiga ühendust. “Suvel käis jaapani proua meiega Saaremaal kohtumas ja nüüd oleme jaapanlastele mõeldud esimese seebipartii valmis saanud,” ütles Ea Velsvebel Greenwood.

GoodKaarma toodangut hakatakse Jaapanis müüma kõigepealt pealinnas Tokios. Jaapani turule saadetavad seebid on üsna sarnased sellele tootele, mis jaapanlastes Saaremaa ettevõtte vastu huvi tekitas. “Kõige tähtsam on ikkagi see, et seebi koostises on 17 protsenti meremuda,” selgitas Ea Velsvebel Greenwood.

Vastates küsimusele, miks kasutab GoodKaarma seebikoda Haapsalu, aga mitte Saaremaa meremuda, nimetas Velsvebel Greenwood peamise põhjusena, et Haapsalus on välja töötatud tehnoloogia, mis võimaldab seebitegijatele pakkuda kuivatatud muda. “Oleme teinud seepe ka märjast mudast, aga see annab hoopis teise tulemuse. Me tahame just kuiva muda kasutada,” lisas ta.

“Püüame alanud koostööd Jaapaniga hoida, sest sealne turg on meeletult suur ja eksootiline,” rääkis Ea Velsvebel Greenwood, kelle sõnul tuli jaapanlaste huvi GoodKaarma seepide vastu nii talle kui ka abikaasale meeldiva üllatusena. Ettevõtte omanikud ootavad huviga, kuidas hakkab Saaremaal valmistatud ökoseepidel Jaapanis minema. “Jaapani turg on huvitav – kui meie tooted seal popiks saavad, siis võib kõike juhtuda,” ütles Velsvebel Greenwood.

Varsti saab valmis ka GoodKaarma uus kodulehekülg, mis võimaldab internetis tooteid otse osta nii eraisikutel kui ka firmadel üle kogu maailma.

Print Friendly, PDF & Email