Kuressaare saab neljaks aastaks teehoiukava

Kuressaare linn saab järgneva kahe kuu jooksul linna arengukava täpsustamiseks teehoiukava aastateks 2010–2013.

Kuressaare abilinnapea Kalle Koov ütles Oma Saarele, et teehoiukavas pannakse paika lähiaastate tööde pingerida ning määratakse tänavate korrashoiuks ja investeeringuteks kuluva eelarve maht.
Abilinnapea sõnul on peamised prioriteetid endiselt Aia tänava läbimurre ja Aia tänava rekonstrueerimine ning Tallinna tänava täismahus uuendamine.

“Järgmisena vajaks Kuressaare linn kindlasti Raudtee tänava läbimurret ja Pihtla tee ringristmikku kunagise autobaasi juures, et muuta linnasiseseid marsruute sujuvamaks,” rääkis Koov. “Kindlasti vajaks ringliiklusena lahendamist ka Slupi nurga probleem Pika ja Smuuli tänava ristil,” lisas ta.
Kava seab eesmärke ka kõnniteede, parklate ja bussiooteplatvormide remondiks ja rajamiseks.

Kuressaare esmane eesmärk on Koovi sõnul vähendada transpordikoormust kesklinnas ning võtta seejärel käsile kesklinna rekonstrueerimistööd.
Umbes kahe kuu pärast valmiva teehoiukava eelarve on praegu lahtine. Eelmine teehoiukava lõppes 2005. aastal, viimased viis aastat pole linnal teehoiukava olnud.

Uue teehoiukava koostamiseks luuakse töörühm, mille esimeheks määrati abilinnapea planeerimise ja ehituse alal Urmas Sepp.

Print Friendly, PDF & Email