PÖFF tänavu Kuressaarde ei jõua

Eelmisel aastal saarlastele filmielamusi pakkunud Tallinna Pimedate Ööde Filmifestival (PÖFF) tänavu Kuressaarde ei jõua, sest eelarvekärped ei jätnud linnale ürituse toetamiseks piisavalt raha.

Kuressaare linnavalitsuse kultuurinõunik Heli Jalakas ütles Oma Saarele, et väiksemate rahaliste võimaluste juures eelistati sel aastal vabariikliku tähtsusega ürituste toetamist ja PÖFF-i Kuressaarde toomisest tuli kahjuks loobuda.

Jalaka sõnul on tegemist väikese publikuga nišiüritusega ja kulud on sellise ürituse puhul väga suured. “Loomulikult ei saa me lähtuda ka üksnes sellest, et korraldame ainult väga laiale publikule mõeldud kultuuriüritusi – siis teeksime midagi väga valesti,” lisas ta.

“Minu jaoks on PÖFF väga südamelähedane üritus ja mul on väga hea meel, et see õnnestus eelmisel aastal Kuressaarde tuua,” rääkis Heli Jalakas. Kuuel filmiseansil käis Kuressaares kokku umbes 200 vaatajat ja linn toetas PÖFF-i 37 000 krooniga, millele lisandus sponsorite toetus ja vabatahtlike töö.

Linnavalitsuse kultuurinõuniku arvates tuleb kinoskäijate arvu kasvatada. “Praegu on ikkagi takistuseks ööklubi ruumivariant, mis on paljude inimeste jaoks vastuvõetamatu,” sõnas Heli Jalakas ja selgitas, et kui PÖFF-i filmid oleks õnnestunud sel aastal Saaremaale saada, siis oleksid seansid toimunud Kuressaare Linnateatris.

Jalaka sõnul ei peaks lapsed, noored ja täiskasvanud piirduma ainult selle kinokultuuriga, mida pakub praegu Diva, kus näidatakse enamasti Hollywoodi teise ja kolmanda ešeloni filme.

Print Friendly, PDF & Email