Raekoja lagi lekib

Raekoja lagi lekib

LAGI TILGUB LÄBI: Praeguseks on lekke põhjusi välja selgitama asutud, kuid kui kiiresti asjad liiguvad, ei osatud linnavalitsusest öelda.

Kuressaare raekoja teise korruse laes on näha lekkimise jälgi, mis mõningail andmeil on juba aastaid end seal ilmutanud.

Viimati juhiti tilkuvale laele taas tähelepanu volikogu eetikakomisjonis, kus tõdeti, et hoolimata paari kuu tagusest tähelepanujuhtimisest ei ole lekke kõrvaldamiseks midagi ette võetud.
Sel nädalal käis raekojas olukorraga tutvumas ehituse projektijuht Jüri Rand koos projekteerijaga. “Praegu on tegemisel katusekonstruktsiooni ekspertiis, et katuse olukorrast selgus saada,” teatas ta.

Raekojas töötava linnavolikogu nõuniku Irene Valge sõnul kukkus esimene tilk talle laest pähe juba poolteist aastat tagasi ning ta rääkis sellest linnavalitsuse kui hoone omaniku esindajaile juba siis.
Õnneks on vesi tilkunud trepi ees olevale vaibale, mis nähtavasti päästis teise korruse põranda kahjustustest.
Linnavaranõunik Margo Sooäär teadis, et raekoja katus lekib episoodiliselt, mitte iga märja ilmaga.

“Teatud tuulesuunaga ja tuiskude ajal tuiskab sisse,” rääkis ta. Sissetuisanud lumi sulab pööningul ära ja nii imbub vesi lakke.
Raekoja pööningul viibides on näha, kuidas katusekivide vahele tihendiks pandud savi ära kukkuma kipub ning kohti, kust tuul ja tuisk ruumi sisse tungivad, on mitu.

Otsest auku lae lekkimise kohal katuses ei paista. Väikest leket võib kahtlustada ka volikogu saali kõrval asuva väikese nõupidamistesaali laes, kus ühes kohas on värv laest lahti.
Raekoja katust renoveeriti viimati 2002. aastal. Pärast seda on tehtud ka garantiiremonti.

Print Friendly, PDF & Email