Pätipoiss saadeti Tapale (4)

Kuressaare kohtumajas anti luba saata Tapa erikooli 13-aastane poiss, kelle 2007. aastal alanud “musta kroonikasse” kuulub paarkümmend erinevat episoodi alates suitsetamisest ja joomisest ning lõpetades sissemurdmiste ja vargustega.

Esimest korda pöördus politsei praegu 13-aastase noormehe pärast alaealiste komisjoni poole 2007. aasta märtsis. Siis oli põhjuseks suitsetamine. Veebruaris 2008 oli taas põhjust, seekord Ajamaja parklas tulekustutite lõhkumise pärast.

Seejärel kiskus noormees autodelt embleeme, lõhkus ehitussoojakul aknad, varastas Rüütli veekeskusest rahakoti ja tarvitas alkoholi. Aavikute majamuuseumis sai ta hakkama taimede ja aknaklaasi lõhkumisega. Osa väärtegusid pani ta toime koos teiste noorukitega.
Rajuks läks asi tänavu juunis, kui politsei andis alaealiste komisjonile üle info seitsme kuriteoepisoodi kohta. Tegemist oli salajaste vargustega, mille suhtes algatatud kriminaalasjad alaealise noormehe süüvõimetuse pärast lõpetati.

6. juunil oli Kuressaares sisse tungitud Kauba tn 18 hoonesse ja varastatud sealt 1400 krooni väärtuses vägijooke, 9. juunil Tormiankrusse, kust viidi 120 krooni sularaha ja pool pakki suitsu. 7.–9. juunil tungisid noormehed leitud võtme abil Komandandi 4 majja, lõhkusid ja ööbisid seal. Kahju 10 000 krooni.

Sissetungi üritati ka Perepoodi, kuid see ei õnnestunud. 15. juuni päeval istusid alaealised pätid Tolli 9 parklas lahtiste ustega seisnud Fordi, kust varastasid erinevat kraami.
7. juuli varahommikul tungiti sisse linnapargis asuvasse pubisse John Bull, kust varastati kaks pudelit Hennessy konjakit ja kassast 15 100 krooni sularaha. Samasse kohta mindi uuesti kaks päeva hiljem ning virutati konjakit, Martinit, sigarette ja kassast 1420 krooni raha.

Alaealiste komisjon on määranud poisile kokku 55 tundi üldkasulikku tööd. Kohus märgib oma määruses, et poiss on pärit toimetulekuraskustega perest, ema ei suuda teda kontrollida ja probleeme on kõikide selle pere lastega. Kohus leidis, et noormees tuleb saata 2010/2011. õppeaasta lõpuni Tapa erikooli.

Print Friendly, PDF & Email