Saaremaa päästjad lähevad Hollandi uputuse-õppusele

Saaremaa päästjad lähevad Hollandi uputuse-õppusele

PÄÄSTJA: Jüri Zabellevits õpib Hollandis uputuse tagajärgi likvideerima.

Kolm Saaremaa päästjat osaleb Hollandis rahvusvahelistel õppustel “EU Floodex”, kus mängitakse läbi suur uputus.

Saaremaa meeskonna juht on Jüri Zabellevitš, kelle sõnul kuuluvad saarlaste tiimi lisaks temale veel Janek Kudrjavtsev ja Reinar Ivanov.
“Tegelikult on saarlastega ühes paadis ka üks tartlane Lemmo Jonuks, kes on meedik ja staažikas päästja,” rääkis Zabellevitš.

Saaremaa tiimi nimekirjas on veel ka Kuressaare päästja Eiko Oriehovs, kuid tema on reservis, juhuks kui kedagi on vaja välja vahetada.
“Holland mängib läbi sellise stsenaariumi, et osa riigist on jäänud vee alla ja kuna Hollandi oma ressurss on ammendunud, kutsutakse appi rahvusvahelised päästemeeskonnad,” tutvustas õppuse sisu Eesti tiimi vanem Gert Teder, lisades, et meeskondadega on rahvusvahelistel õppustel esindatud Saksamaa, Poola, Inglismaa ja Eesti.

Eesti läheb Tederi sõnul välja rahvusvahelise päästemeeskonnaga, kelle tehnilis-taktikaline võimekus on päästa üleujutuse korral piirkonnast inimesi, kes on jäänud hoonetesse ega saa sealt tulema, sest ümberringi on vesi. Eestlased transpordivad neile toitu, tekke ja meditsiinivahendeid.

“Suur päästetöö vee peal ja vees,” ütles Teder. Lisaks sellele, et saadakse kogemus abiandmises, saavad mehed ka koolitust selleks, kui Eestis peaks tulema sarnane uputus nagu oli 2005. aastal.
“Siis oleks teadjate meeste seltskond, kes oskab käituda üleujutuste korral,” sõnas Gert Teder.

Print Friendly, PDF & Email