Omavalitsused toetavad staadioni rahastamist

Tõenäoliselt toetab riik KOIT-kavast Saaremaal Kuressaare staadioni rekonstrueerimist, sest selle poolt on nii maavalitsus kui ka kõik Saare maakonna omavalitsused.

Siseministeeriumile saadetud Saaremaa omavalitsuste liidu eelistusnimekirjas on staadioni rekonstrueerimise projekt saanud hindamisel 3,9 punkti, millega edestab 3,26 punkti saanud ja teisele kohale tulnud Orissaare gümnaasiumi renoveerimist. Kolmandaks jäi 2,6 punktiga Salme rahvamaja renoveerimise projekt, neljandaks Mustjala rahvamaja 2,21 ja viimaseks Ruhnu uue koolimaja ehitus 1,63 punktiga.

Kuressaare linn taotleb staadioni rekonstrueerimise toetuseks KOIT- kavast 35 221 352 krooni, lubades ise lisada 6 216 000 krooni.
Saare maavalitsuse arengu- ja planeeringuosakonna juhataja asetäitja Anne Jakunin ütles Oma Saarele, et maakondliku KOIT-komisjoni poolt hinnatud eelistusnimekiri, mille SOL-i juhatus kooskõlastas, ei ole automaatselt alus projektide rahastamiseks.

“Edasi menetleb eeltaotlusi siseministeeriumi ekspertkomisjon, kellel on õigus KOIT-kavasse esitatavate projektide osas ettepanekuid teha. KOIT-kava eelnõu kiidab heaks prioriteetse suuna seirekomisjon ja siseministeerium esitab kava kinnitamiseks valitsusele,” selgitas Jakunin.

Print Friendly, PDF & Email