Lihtne küsimus (1)

Miks on Kuressaare Titerannast laste kiik ära viidud? See olevat olnud hästi populaarne väikeste vaba aja veetmise koht.

Vastab Kuressaare Linnamajanduse juhataja Urmas Raik:

Titeranna kiik oli puidust ja amortiseerunud, ka olid vandaalid seda lõhkuda jõudnud. Linn oli sunnitud kiige teisaldama, et lastega õnnetusi ei juhtuks.
Hea uudis on aga see, et tulevaks hooajaks kaasajastatakse Kuressaare supelrand täielikult. Projektiga “Üks puhkus – kaks riiki” saab linn raha Eesti-Läti koostööprogrammist nii supelranna investeeringuteks kui ka kahe Läti omavalitsuse ja Kuressaare linna vahelist turismi edendavateks projektideks.

Millal saavad puudega inimesed avalikus käimlas pissil käima hakata?

Vastab abilinnapea Kalle Koov:

Tänase seisuga ei ole Kuressaares tõesti 24 tundi lahti olevat puuetega inimeste käimlat, küll on aga arvestatud puuetega inimeste vajadusi. Päevasel ajal on võimalus tualetti ratastooliga pääseda näiteks Kuressaare linnavalitsuse fuajees. Samuti on puuetega inimeste peale mõeldud näiteks turu avalikus käimlas, Saaremaa kaubamajas ja ka bussijaamas.

Kitzbergi tänava busside parkla käimla on hetkel tõesti suletud, kuna see on avatud suvisel turismihooajal. Järgmiseks hooajaks avatakse see käimla uuesti. Kui uued rentnikud leitakse enne suvehooaega, on võimalik see avada isegi varem.

Print Friendly, PDF & Email