Riik tahab saarte laevaühendust 10 protsenti kärpida

Majandusministeerium tegi reisijate arvu langusele viidates Väinamere Liinidele ettepaneku vähendada 2010. aastal Saaremaa ja Hiiumaa reise 10 protsenti, vahendas BNS Eesti Päevalehte.

“Palume arvestada vajadusega vähendada riigieelarvelisi kulutusi ühistransporditoetustele ja esitada ettepanekud reiside arvu vähendamiseks vähemalt 10 protsenti nädalate lõikes, jättes ära vähima täitumusega ning reisiliinide teenindamisega mitteseotud reisid,” seisab ministeeriumi kirjas Väinamere Liinidele.

Kuna reisijate arv on vähenenud, siis on ministeeriumi lennundus- ja merendusosakonna juhataja Andres Lippmaa sõnul kaks võimalust: tõsta piletihinda või vähendada reise. Dotatsiooni suurendamiseks raha ei ole, ütles ta.

Saare maavalitsuse arengu- ja planeeringuosakonna juhataja Mika Männik ütles Oma Saarele, et maavalitsus teeb kõik selleks, et parvlaevaliiklus jätkuks samas mahus ja piletihind ei tõuseks.
“Aga täpsemalt saab rääkida siis, kui Väinamere Liinid on teinud oma ettepanekud, nagu seda palus majandus- ja kommunikatsiooniministeerium. Siis arutame teemat edasi,” lisas Männik.

Väinamere Liinid kirja Eesti Päevalehele sisuliselt ei kommenteerinud, kuid avaldas nördimust selle üle, et ministeerium suhtleb nendega ajalehe kaudu. Väinamere Liinide teenindusjuht Anu Hiiuväin ütles eile Oma Saarele, et ministeeriumi kirja hakatakse arutama järgmisel nädalal, kui firma juht Urmas Treiel puhkuselt naaseb.

Eesti Päevaleht märkis, et kuigi kiri oli peamiselt mõeldud Hiiumaa liini graafiku koostamiseks, ei tähenda see, et Virtsu–Kuivastu liin jääks kärpest puutumata. Oluline on, et kolme liini, Rohuküla–Heltermaa, Virtsu–Kuivastu ja Sõru–Triigi peale kokku saadaks 10% kokkuhoidu.

Print Friendly, PDF & Email