Spordikeskus talletab linna spordiajalugu

Spordikeskus talletab linna spordiajalugu

PARIMAD JÄÄDVUSTATUD: Spordibaaside juhataja Kalev Kütt ja peaadministraator Pia Käesel on kindlad, et maja seinad saavad seal juba rippuvatele fotodele üsna pea lisa.

Seni olid Kuressaare parimaid sporditegelasi ja -üritusi jäädvustanud fotomaterjalid peidus arhiivides, vanades ajalehtedes ja erakogudes. Nüüdsest saab lähimineviku jäädvustusi vaadata ka Kuressaare spordikeskuse püsinäitusel.

Spordikeskuse kohvikus istudes hakkavad silma purjetajatest isa ja poja Kruusmägide, jalgpallitreener Važinski, jõutõstmise eestvedaja Salu, endise jooksja Tustiti ja viimaste aegade edukaima jalgratturi Rannama fotod. Kõik nad on end kuidagi jäädvustanud Kuressaare spordiajalukku.

Kuressaare spordibaaside juhi Kalev Küti sõnul on spordikeskuses augusti algusest alates üleval 21 fotot. Kohe-kohe peaks lisanduma veel üheksa. Tulevikus loodab Kütt kogu veelgi täienevat. “Ruumi meil jätkub,” naerab Kütt ja pakub välja tulevikunägemuse, mille kohaselt võiks püsinäitust laiendada ka maakonna parimate sporditegijate, spordikeskuse ehituse ja Saarte mängude temaatikaga.

Esialgu keskendutakse Küti sõnul Kuressaare linna parimate sportlaste, treenerite ning spordisündmusi ja kohaliku tervisespordi sarja kajastavatele fotodele aastast 2001. “Siit saab liikuda nii ajas tagasi kui ka edasi,” räägib Kütt, viidates, et jooksvalt hakatakse lisama pilte iga järgmise aasta parimatest.

Tema sõnul oli idee olemas juba varem, kuid nüüdseks saadi Kultuurkapitalilt toetust ning jõuti ka kokkuleppele fotode autoritega. Erinevaid hetki ja inimesi on jäädvustanud mõlema kohaliku ajalehe fotograafid, spordikeskuse oma töötajad ja spordiüritustega seotud inimesed.

Küti sõnul teenib näitus ka seda eesmärki, et linna enimkasutatavat spordirajatist huvitavamaks muuta.

Print Friendly, PDF & Email