KOIT-kava rahalootus viiel Saaremaa objektil

KOIT-kava teise vooru rahasummadele on Saare maakonnas konkureerima jäänud viis objekti, mille hulgast maakondlik eelistus tuleb selgitada lähema kuu aja jooksul.

Siseministeerium tunnistas Saare maakonnast positiivseks viis eeltaotlust: Kuressaare staadioni rekonstrueerimine (33 793 089 kr), Mustjala rahvamaja rekonstrueerimine (10 200 000), Salme rahvamaja renoveerimise lõpetamine (5 180 184), Orissaare gümnaasiumi rekonstrueerimine (13 478 484) ja Ruhnu uue koolihoone ehitus (10 200 000).

Kohalikud omavalitsused lubavad objektide ehitusse omalt poolt panustada 15 protsenti kogumaksumusest.
Oma Saare andmeil on Saaremaal KOIT-kava teisest voorust võimalik kasutada vähemalt 20 miljonit krooni, mis on ehitushindade odavnemise tõttu I voorust raha saanud Kihelkonna, Muhu ja Valjala objektidest üle jäänud.

Teadmata on, palju jääb raha üle Leisi keskkooli ja Kuressaare 5. lasteaia ehitusest, sest seal pole töödega veel ühele poole jõutud.
Maakondlik hindamiskomisjon peab oma eelistustega välja tulema järgmise 20 töö-päeva jooksul ning sellest siseministeeriumile ja omavalitsusliidule teada andma.

Print Friendly, PDF & Email