Õnnestunud viinavargus kihutas uuele katsele

Kuressaare kohtumajas mõisteti neljaks kuuks vangi 41-aastane Mati Saat, kes käis kolmel korral Kuressaare poodides viinavargil.

Üksteist korda kriminaalkorras karistatud ja tänavu 12. juunil vanglast vabanenud Saat läks 18. juunil Kuressaare Mooni tänava Säästumarketisse, peitis endale liitrise viinapudeli põue ning üritas sellega poest väljuda. Valvas müüja pidas aga mehe kinni. Kuna Saat oli purjus, toimetas kohale kutsutud politsei ta kainenema.

Kümme päeva hiljem otsustas Mati Saat viina varastada Kihelkonna maanteel asuvast Säästumarketist. Ta võttis ühe pudeli viina, pani selle põue ja lahkus kauplusest. Nähes, et asi õnnestus, pöördus mees kohe kauplusse tagasi ja võttis veel teisegi viinapudeli, jättes ka selle eest tasumata.

Kolm päeva hiljem, 1. juulil sisenes Mati Saat Kuressaare Rae kauplusse ning ladus ostukorvi paar kommikarpi, alkoholi (mitu pudelit viina ja õlut), habemeajamistarbeid, sokid, banaane. Kokku kaupa 1134 krooni ja 80 sendi väärtuses.

Seejärel möödus Mati Saat kassast kauba eest tasumata ja üritas varastatud esemetega põgeneda. Varast märkas aga müüja, kes kutsus politsei. Kuna mees oli taas purjus, toimetas politsei ta kainenema. Rikkumata kaup tagastati kauplusele. Mati Saat viibib sellest ajast peale vahi all.

Kohus mõistis talle karistuseks neli kuud vangistust, ka tuleb mehel hüvitada vargustega tekitatud kahju ja tasuda sundraha.

Print Friendly, PDF & Email