Olümpiamedalist Pertelson Saaremaa maksuvõlgnike tipus (7)

Olümpiamedalist Pertelson Saaremaa maksuvõlgnike tipus

RIIGILE VÕLGU: Muud sidet Indrek Pertelsoni juhitud Haabersti Perespordieskuse AS-il Kuressaarega polegi, kui et firma on registreeritud Tallinna tn 58 asuvasse büroohoonesse ja pankrotti menetles siinne kohtumaja.

Riigimaksuvõlglastest Saaremaa firmade TOP-20 teisel kohal on judo olümpiamedalisti Indrek Pertelsoni osalusega pankrotis firma Haabersti Perespordikeskuse AS, kellelt riik ootab ilma viivisteta enam kui 2,6 miljonit krooni.

Pertelsoni vedamisel Tallinnas spordiklubi Arigato ehitusega tegelnud pankrotis firma kuulub Eesti Talleksile ja Pertelsonile ning on registreeritud Kuressaares Tallinna tn 58 asuva Electrumi ärimaja aadressile. Muide, samas majas asub ka maksu- ja tolliameti Kuressaare büroo.

Enam kui neli miljonit krooni võlgneb riigile panktrotis AS Nordic Assets, mille juht on Salme valla elanike registris olev Kristjan Sild. Nordic Assets asub ametlikel andmetel Kuressaares aadressil Tallinna 83–9 ja firma on Viimsi spaa kinnistu omanik. Eraisikuna on pankrotis ka Kristjan Sild.
Riigivõlglaste TOP-20 kohal number kolm on 1,56 miljoni kroonise võlaga palkmajade ehitamisega tegelev OÜ Housemaker.

Laimjala vallas registreeritud kinnisvaraarendusega tegelevalt OÜ-lt BaltReal Invest ootab riik 1,25 miljonit krooni, millele lisandub viivis. Viiendal kohal on Saaremaalt võrsunud mööblikaupluste keti Münt omanikfirma, mille ostis hiljaaegu üks Läti mööblitootja. ASi Münt 1,1 miljoni kroonine riigimaksuvõlg on ajatatud. Veidi vähem kui miljoni kroonine võlg on kogunenud Sikassaares vanametalli kokkuostuga tegelevale OÜ-le TK SAMERAL, mis andis maksuvõlglaste tabelis 1. augusti seisuga 6. koha.

7. positsioonil on 929 000 kroonise võlaga autovedude ja metallitöödega tegelev Auto Kuressaare OÜ. Seejärel tuleb TOP-20s eraisikust võlglane Jaan Püüa.
OÜ Hilmaa, mis tegeleb roostevabast metallist toodete valmistamisega, on riigile võlgu 874 183 krooni.
Tabelis on mitu ehitusfirmat: osaühingud Estec Invest (864 782 krooni), Denarek (849 994 krooni) ja Linemen (745 129 krooni).

Pankrotis AS Moonsund Shipping on võlgu 787 996, Tallinnas ilusalongi pidav OÜ Calidada 682 697 ja Kärla vallale kuuluva pankrotis Termer OÜ maksuvõlg on 682 029 krooni.
Kuressaares Johani spaad ja hotelli ning Kapteni kõrtsi opereeriva Johan GTJ OÜ maksuvõlg on 678 350 krooni. Leisi vallas tegutseva mööblitootja Saare Mööbel OÜ võlgnevus 631 171 krooni. Muhus registreeritud Corbulentum Kinnisvara OÜ kohustused riigi ees on 630 370 krooni.

Eelviimasel kohal on tabelis 561 975 krooniga ajalehte Meie Maa väljaandev OÜ Saaremaa Raadio ja 20. kohal AS SPV, mis toodab puidust väikemaju.

 


 

Kuidas maksuamet käitub võlgnikega?

MTA maksuvõlgade sissenõudmise talituse peaspetsialist Karola Jaanof:
Kui ettevõttel tekib maksuvõlg, alustab maksuhaldur esimesel võimalusel maksuvõla sissenõudmist.

Maksumaksjat teavitatakse esmalt tema täitmata kohustustest ning isikule väljastatakse korraldus tasuda maksuvõlg.
Sundtäitmise esimeseks sammuks on võlgniku pangakontode arest ning käsutamise keelumärke seadmine võlgniku registervarale. Lõpuks on maksuhalduril võimalik taotleda ka pankrotimenetluse algatamist.

Ajatamist võimaldatakse ainult ajutiste makseraskuste korral ja maksuvõla ajatamise otsustamise puhul võetakse arvesse maksumaksja eelnevat maksudistsipliini, ajatamise otstarbekust, äriühingu maksevõimet, esitatud tagatise piisavust ning usaldusväärsust.

Print Friendly, PDF & Email