Korteripõlengu põhjustas pliidil kõrbema läinud toit

Korteripõlengu põhjustas pliidil kõrbema läinud toit

KUDJAPE PÕLENG: Häirekeskus sai teate tulekahjust 14. augustil kell 10.14.

Päästekeskuse menetlejad tegid kindlaks, et Kudjapel asuvas korteris nädal tagasi puhkenud tulekahju põhjustas pliidil kõrbema läinud toit.

“Tulekahju sai alguse pliidil kõrbema läinud toidust,” ütles Oma Saarele Lääne-Eesti päästekeskuse pressiesindaja Sirle Matt, lisades, et järgnevalt süttisid elektripliidi kohal olnud õhupuhastaja ja puidust riiul ning siis juba kogu köögi sisustus.
“Tänu korterisse paigaldatud suitsuandurile ärkasid kaks toas maganud last,” ütles Matt.

Üks lastest püüdis ise tulekahju kustutada, kattes põleva poti tulekustutusvaibaga ning lasi ühe auto-tulekustuti leekidesse tühjaks, kuid leegid olid juba liiga suured.
Tulekahju kustutasid päästjad. Põlengus hävis köögi sisustus, toad said kahjustada kuumusest ja tulekustutusveest.

Sirle Mati sõnul on päästjad alates selle aasta 1. juulist saanud Lääne-Eestis kümme tulekahjuteadet, et toit on pliidil kõrbema läinud.
“On juhtumeid, kus korteriomanik samal ajal toas magab, aga ka selliseid, kus kedagi pole kodus,” rääkis Matt, lisades, et enamasti on need tulekahjud avastanud naabrid suitsulõhna peale trepikojas, kuid on ka juhuseid, kus naabrid on kuulnud suitsuanduri signaali ja päästjad kutsunud.

“Oma kodus teevad süüa kõik inimesed ning toidu kõrbemine on üks võimalikke tulekahju puhkemise põhjuseid,” märkis Matt, tuletades inimestele meelde, et õli võib pannil üle kuumenedes kergesti süttida, seega võiks lisaks suitsuandurile olla igas kodus ka tulekustutusvaip tulekolde lämmatamiseks ning tulekustuti.

“Tulekustutusvaipa on tõhus kasutada just köögis, sest põlema läinud õli veega kustutada ei saa. Kui põlevale õlile vett peale visata, pritsib õli laiali, kustutaja saab ise põletada ning tulekahju paiskub mööda kööki laiali,” selgitas ta.

Print Friendly, PDF & Email