Nael: Prussakad nõuavad silda (2)

Sel nädalal praamiga mandrile sõita üritanud prussakad on laevafirmas äärmiselt pettunud pärast intsidenti, kui praamile kutsuti prussakatõrje hävitamaks õilsaid putukaid, kes mandrile paljunema suundusid. Prussakad nõuavad silda, milleta nende sugu on hukule määratud.

“Teatavasti on meil kord aastas niiskel ja soojal perioodil paljunemise aeg ja seepärast reisime me peredega tihti ka mandrile,” sõnas prussakate esindaja proua Kilk. Prussakad, kes on varjulise eluviisiga rahumeelsed putukad ja päevavalguse kätte tavaliselt ei tule, on tema sõnul mandril sugureisidel käinud juba tsaariajast ning seni pole kellelgi selle vastu midagi olnud.

Prussakad kogusid juhtumist ajendatult poole päevaga ligi kakssada miljonit protestiallkirja, mis saadeti majandus- ja kommunikatsiooniministrile. Protestikirjas nõutakse Eesti Vabariigi põhiseadusest kinnipidamist ning diskrimineerimise lõpetamist. “Kõik on seaduse ees võrdsed, kedagi ei tohi tema sünnipära tõttu diskrimineerida,” rõhutas proua Kilk. “Meie pärineme prügimäelt ning see pole mingi häbiasi!” Seega peab ka prussakatel olema õigus maanteepikendust takistamatult kasutada ning praamiga mandrile põrutada.

Majandusministeeriumi spetsialist Asja Pulk teatas, et prussakate avalduse alusel on juhtumi asjaolusid uurima hakatud. Juba on Soome firma, kes uurib võimalikke püsiühenduse trasse, teinud lisauuringu selgitamaks, kuidas mõjutab püsiühendus prussakate käekäiku. Selleks saadeti kaks ametnikku Gotlandile, et need sealt Suurde väina ujudes olukorda analüüsiksid.

“Esialgsete tulemuste põhjal võib öelda, et Muhus on mandri poole kiikamas nähtud kahte prussakat, mis võib tähendada, et prussakate elupaigad kannatavad tugevalt võimaliku silla või tunneli ehituse tõttu,” rääkis Pulk. “Tõenäoliselt oleme sunnitud püsiühenduse projekti nüüd kõrvale heitma ning üritame edaspidi leida võimalusi Saaremaa lükkamiseks mandri külge.”

Naelale teadaolevalt on ministeerium juba maad kombanud kohalike teibatootjate seas, keda kompamine üksjagu ärritas. “Küsigu ja vaadaku, kõigil suud-silmad peas, miks, kuramus, peab kohe näppima tulema!” protesteeris kohalik teibatootja ministeeriumi sõrmejälgi prillidelt pühkides.
Ministeeriumi plaani järgi koguneksid kõik Saaremaa elanikud saare läänerannikule ning üheskoos teivastega tõukamise tagajärjel peaks Saaremaa Muhuga ühinema kahe päeva pärast ja mannermaa külge kinnitub ühinenud Saare maakond järjekindla tõukamise tulemusel nädal aega hiljem.

“See on esialgu vaid plaan,” jäi Pulk napisõnaliseks. “Samas oleme kaks ametnikku juba Ahvenamaalt ujuma pannud, et asja uurida. Selle plaani juures võib takistuseks osutuda Saaremaa lääneosa rohkearvuline ahmide kogukond, keda kohaliku ajakirjanduse andmeil peaks seal olema ligikaudu sada tuhat isendit.”

Proua Kilk protesteeris Asja Pulga avalduse peale tugeva sisinaga. “Sild peab tulema ja kohe!” hüüdis ta ärritunult. “Mul juba internetituttavatega teisel pool kohtumised kokkulepitud!” Kilk toonitas, et sillaga ei tohi kaua viivitada, sest prussaka eluiga on keskeltläbi umbes aasta. Prussakate esindaja usub, et sillaga viivitamise taga on kellegi kurikaval plaan prussakad saarel välja suretada.

Print Friendly, PDF & Email