Kuressaares suur hinnasula (2)

Kuressaares suur hinnasula

 

Läbi on see aeg, mil talvepalitud aasta läbi ostjat oodates poes rippusid. Pleekisid ja koitasid, aga hinda alla ei lastud. Nüüd on teine aeg ning poed püüavad hooajakaubast iga hinna eest lahti saada. Nii suurt hinnasula pole Kuressaare kauplustes veel nähtud – allahindlused küünivad kuni 90 protsendini.

Huvitav, mida on siis poodnikud raatsinud nii kõvasti alla hinnata? Oma Saar alustas oma uudishimulikku “osturetke” Aurigast, kus võimalik teha sisseoste alates nööpnõelast kuni uhke sõiduautoni välja. Meie käisime osturetkel teisipäeval, s.o 11. augustil ja kõik müüjad kinnitasid, et rahvas kasutab soodsalt ostmise võimalust agaralt ning paljud allahinnatud kaubad on juba otsakorral või otsa saamas. Seega võib nädala lõpuks, kui leht ilmub, mõni selles loos mainitud sooduskaup ollagi otsa lõppenud.

Esimesena püüavad pilku Rademari suured reklaamid, kus kaupa pakutakse kuni 70% allahindlusega. Lahke müüjatar suunab meid kohe jalatsiriiulite manu. Ja üllatus-üllatus – riiulid on täis kõiksugu tuntud ja vähemtuntud firmade spordijalatseid, mis nüüd punase hinnasildiga tähistatud. Tähendab – allahinnatud. Ühed rohkem, teised vähem, kuid valik on suur nii meestele, naistele kui ka lastele. Kui hoolega otsida, saab mõne jalavarjupaari kätte peaaegu et puhta muidu.

Näiteks Le Cog Sportif’i jooksukingad, mis enne maksid 1299 krooni, on nüüd riiulis hinnaga 299 kr. Mirell’i vabaajajalatsid, mis enne maksnud 1749 kr, maksavad nüüd tuhat krooni vähem. Columbia üle tuhande krooni maksnud matkakäimad saab praegu kätte vaid 349 krooniga. Jne, jne…

Ka ABC-King on suvejalatsid alla hinnanud. Soome firma Janita väga mugavad naiste tänavakingad maksavad 1299 kr asemel nüüd vaid 399 kr. Pikolinos’e mugavad nahast meeste suvesandaalid 1699 kr asemel 599 kr. Moekas Fiorelli kott, millest ka pilti tegime, maksab 399 kr (enne 1499.–).
Üsna palju hooajakaupa on soodsalt saada ka Modos. Kollane atlaspluus vaid 150 kr, moekad valged püksid, mis silma järgi passivad jalga ka õige kogukale naisterahvale, maksavad samuti 150 kr. Nägusaid toppe ja kergeid jakke, mis kõik allahinnatud, on igale maitsele.

Seppäläst võid osta kolm eset kahe hinnaga ning terve hulk rõivaid on stangedele paigutatud hinnalipikutega 29.–, 65.–, 79.– ja 129.–.
Põnevaid leide on Koduekstras. Silm peatub suvekottidel, mis enne maksnud 179 kr, nüüd saab need kätte 25 krooniga.

Müüja jutu järgi on järele jäänud vaid kollased, teised suvised ergud värvid on juba omaniku leidnud. Kaupluse juhataja osutab veel tervele hulgale hooajakaupadele, mis kõik saadaval poole hinnaga. Nii võid soetada 3-inimese telgi vaid 200 kr eest, magamiskott maksab 75 kr. Võrkkiige hind on nüüd 219 kr, päikesevarjul 50 kr. Aiamööbli komplekt on lausa poole odavamaks hinnatud, niisamuti ka enamik nägusaid punutisi-korve. Kummist aerupaat, kandejõuga 95 kg, maksab vaid 199 kr.

Dreamlandist leiame 69-kroonise suveteki, 29-kroonised padjad ja 129-kroonised tekikotid.
Vaid Honda pood on kitsivõitu. Müüja vangutab pead ja arvab, et autot ikka poole odavamalt kätte ei saa. Aga kui on tõsine soov ja tahtmine, siis mingit soodust saab ka autoostul. Lohutuseks pakutakse mootorratturi kiivrit, mis enne maksnud 3300 kr, nüüd 990 kr. Asi seegi.

Saaremaa kaubamaja valmisriiete osakond müüb oma hooajakauba maha 40% allahindlusega. Müüja selgitab märgistust: kõik, mis on tähistatud punasega, on alla hinnatud, kõik, mis rohelisega, on uus kaup. Viimaselt muidugi allahindlust ei saa. Soodushind hinnalipikutel ei kajastu, 40% arvestatakse hinnast maha kassas tasumisel. Müüja näitab ilusat heledat Soome firma Flare suvemantlit, mis enne maksis 2399 kr, nüüd vaid 1439 kr. Nägusa roosa suvejope saab kätte pea tuhat krooni odavamalt, noortele meelepärase musta taskute ja tepingutega Madonna jope 299 krooniga. Odavaimad topid on 63 kr ja 89 kr.

Grete pood kuulutab, et allahindlus on kuni 80%. Lähemalt asja uurides selgub, et ilus täpiline tütarlaste peokleit, mis enne maksis 655 kr, maksab nüüd 99 kr. Nägusa suveseeliku hind on vaid 149 kr (enne 499), puuvillased triibulised pluusid maksavad 89 kr. Naiste suvine pidulik komplekt, mis koosneb pluusist ja seelikust, ja mille hind oli enne 965 krooni, maksab nüüd vaid 289 krooni.

Seega on hinnaüllatusi tõepoolest palju. Kuressaares ringi liikudes ja poeaknaid silmitsedes tekib päris suurlinna tunne. Olime justkui leppinud sellega, et meil siin saarel allahindlust üle 5 või 10 protsendi naljalt ette ei tule. Aga näe, ära jõudsime oodata ka suuremad allahindlused.

Ühel hommikul tuli kolleeg tööle ülimalt heatujulisena – tal oli õnnestunud Walkingist osta täiesti korralikud ja moekad suvekingad hinnaga 19.90! Kolm päeva rõõmsalt käis ja siis tuli tööle hirmus õnnetuna – nende pere hirmarmas koeranäss oli kingakesed öösel ära järanud. Aga tühja sellest – kaupa poodides küll…

Print Friendly, PDF & Email