Valjala skatepark ametlikult avatud (3)

Valjala skatepark ametlikult avatud

VASTAVATUD SKATEPARGIS: Trikirattur Siim Maripuu ja rulataja Toomas Aas näitavad uudistajatele, mida nad oskavad.

Esmaspäeval avati Valjalas pidulikult ekstreemsema spordi harrastajaile mõeldud skatepark.

Järgmiseks on vallavanem Kaido Kaasiku sõnul plaanis luua võimalused rulluisutajatele – et saaks pikema maa rulluiskudel sõita – ja kepikõnni harrastajatele.

“Tervisesportlasi on meil päris palju,” kinnitas Kaasik, lisades, et tuleval aastal, kui majandus ehk jälle tõusma hakkab, on kavas koolimaja juurde paigaldada 10–16-aastastele lastele ronimisatraktsioonid.
Vallavanem avaldas tänu firmale OÜ Valjala sepikoda, kes skatepargi ehitas. Sulev Peäske Valjala sepikojast sõnas, et see oli nendele vahva väljakutse: “Meile meeldivad uued ja keerulised ülesanded. Seppadel on hea meel, et selle töö saime ning tulemusega jäime ise rahule.”

Ajaliselt läks atraktsioonide kohapeal kokkupanekuks aega kaks nädalat, eeltöö oli varem sepikojas tehtud. “Ehituse ajal oli päris raske. Kohe, kui esimene plaat paika sai, oli kolm poissi peal, ja kui teine plaat, siis juba kümme – eks nad tahtsid ju kohe proovida,” muigas Peäske.
Vastavatud skatepargis on kolm suurt atraktsiooni e obstaaklit, kaks madalat toru e rail’i, trampliin ja lisaks pingid pealtvaatajaile.
Avamisel näitasid trikke ratturid ja rulatajad Kuressaarest ning freestyle rap’i tegi Krick ehk Kristjan Rihvk.

Rulataja Sander ütles, et Valjala skatepark on Kuressaare Smuuli tänava omast veidi erinev. “Poolik on tegelikult veel. Näiteks sellel atraktsioonil peaks olema selline vineer, mis ei oleks libe,” osutas ta keskmise atraktsiooni puudusele. Noormees lisas, et Saaremaal on üldse nigelad võimalused sellise spordiala harrastamiseks.

“Pargid on kõik puruks, paljud on sellepärast sõitmise ära lõpetanud. Smuuli oma on samuti katki, praegu käib küll mingi väike projektikirjutamine uue pargi jaoks, aga ma ei tea, kuidas asi edeneb,” rääkis Sander, kes ise on juba kuus aastat alaga tegelenud.
Tema sõnul kulub ühe hüppe selgeks õppimiseks üsna vähe aega, kui on olemas meeskond ja eeskujud, kelle pealt õppida. Kokkutulnuile pakkusid suupisteid Valjala valla kultuurinõunik Anne Auväärt ja rahvamaja juhataja Viktor Martel.

Kokku läks park maksma 600 000 krooni, sellest 500 000 saadi hasartmängumaksu nõukogult, 100 000 pani vald ise juurde. Kaasiku sõnul läksid atraktsioonid maksma 200 000 krooni, ülejäänu kulus asfaldi, tänavavalgustuse ja muu vajaliku peale.

Print Friendly, PDF & Email