Suitsuandur päästis kaks elu (1)

Suitsuandur päästis kaks elu

ANDUR PÄÄSTIS: Eile Kudjape korterelamu esimesel korrusel lahvatanud tulekahjust pääses fotol olev tütarlaps (mustas) vaid tänu teda unest äratanud suitsuanduri piiksumisele. Päästjate sõnul võinuksid aga tulekahju tagajärjed kergemad olla, kui andur oleks paiknenud õiges kohas.

Kudjape elamurajoonis ühes korteris eile hommikupoolikul puhkenud tulekahjust andis korteri elanikele teada suitsuandur. Alles und nautinud noortele inimestele oleks köögi hävimisega lõppenud tulekahju võinud osutuda palju saatuslikumaks.

“Suitsuandur päästis seekord kaks magavat last,” ütles Oma Saarele Saaremaa päästekeskuse juht Margus Lindmäe. Lääne-Eesti päästekeskuse avalike suhete büroo juht Sirle Matt rääkis, et teate Kudjapel Mereranna teel puhkenud tulekahjust sai häirekeskus kell 10.14.
Kui päästjad kohale jõudsid, olid kaks teismelist last, õde ja vend korterist juba välja saanud ning kiirabi andis tulekahju kustutada üritanud poisile esmaabi ja vaatas tüdruku üle.

Tulest pääsenud tütarlaps rääkis, et nad ärkasid suitsuanduri piiksumise peale ning tänu sellele jõudsid veel korterist välja.
“Vend viskas tuleteki ka veel leekidele peale,” lisas tüdruk. Millest võis tuli köögis alguse saada, ta öelda ei osanud.
Päästeametist öeldi Oma Saarele, et kahjutuli oli alguse saanud elektripliidist, kuid põhjust ei osatud öelda.

Margus Lindmäe rääkis, et köögis piiksuma hakanud suitsuandur äratas küll lapsed, kuid tulekahju tagajärjed võinuksid olla kergemad, kui andur oleks olnud õiges kohas.
“Paraku oli andur laest 40 sentimeetrit allpool ja ei hakanud tööle kohe, kui suits köögis levima hakkas, vaid alles siis, kui see oli lae alla kogunenud ja jõudis 40 cm alla vajuda,” selgitas Lindmäe.

Nüüd ei jäänud kolmetoalise korteri köögisisustusest midagi järele ja ka teised ruumid said suitsu- ja veekahjustusi.
Margus Lindmäe märkis, et 1. juulist kohustuslik suitsuandur on Saaremaal väga hästi kasutusele võetud, seda pole oma elamisse paigaldanud ainult väga kangekaelsed inimesed või on tegemist puhtalt teadmatusega.
“Faktid kõnelevad enda eest,” kinnitas eilsele põlengule viidates anduri hädavajalikkust ka Sirle Matt.


Suitsuandur

* Suitsuandur aitab avastada tulekahju selle varases staadiumis.
* Teatud kogus ruumis levivat suitsu käivitab hoiatuseks suitsuanduri kõrvulukustava häiresignaali.
Alates 1. juulist on suitsuandur Eestis kohustuslik. Suitsuandur peab olema paigaldatud igas elamus või korteris vähemalt ühte ruumi.

Print Friendly, PDF & Email