Soomlane sai karistusest priiks

Kohus tühistas karistuse, mille politsei oli Soome kodanikule ekslikult määranud ning samuti kustutakse karistusregistrist tema kohta tehtud ebaõiged karistusandmed, mis olid sinna sattunud seetõttu, et purjus eestlane esitas politseile võltsitud dokumendi.

Kogu juhtum sai alguse 2004. aasta novembris, kui politsei pidas Orissaare vallas Risti–Virtsu–Kuivastu–Kuressaare maanteel kinni sõiduauto Mercedes Benz, mille juhil tuvastati alkoholijoove. Juht esitas aga politseinikule võltsitud dokumendi – E. T. nimele Soome vabariigis välja antud juhiloa. Politsei algatas väärteomenetluse, mille tulemusena karistati soomlast 9000 krooni suuruse rahatrahviga.

Otsust ei vaidlustatud, kuna soomlane toona ise enda suhtes algatatud väärteoasjast teadlik ei olnud. Tema tõstis protesti alles siis, kui ühendust võttis kohtutäitur, kes soovis hakata maksmata trahvi sisse nõudma. Seejärel teatas soomlane juhtumist Kuressaare politseijaoskonda, kinnitades, et ei tea sellisest väärteoasjast midagi.

2005. aasta lõpus alustatigi Kuressaare politseijaoskonnas juhtunu uurimiseks kriminaalmenetlus, et selgitada välja isik, kes esitas politseile vastutusest vabanemiseks vale dokumendi. Eeluurimisega tehti kindlaks, et kuriteo pani toime Kristjan (27), kes võltsitud dokumendi esitamise eest on tänaseks ka kriminaalkorras karistatud. Pärnu maakohus karistas teda mullu septembris 10 000 krooni suuruse rahalise karistusega.

Print Friendly, PDF & Email