Leisi päästekomando sai kuuenda koha

Eile Rakveres lõppenud Eliitkomando 2009 võistlustel sai Saaremaad esindav Leisi päästekomando kuuenda koha, tiitli võitsid Nõmme komando päästjad.

“Kokku püüdis Eliitkomando tiitlit 11 päästekomandot üle Eesti,” teatas päästeameti pressiesindaja Reimo Raja, lisades, et mõõtu võeti praktilistes harjutustes, mis on päästetöötajate igapäevase väljaõppe osa ning kaasaegset päästetehnikat kasutades mängiti läbi inimese päästmine nii tulekahjust kui ka liiklusavariist. Testiti ka päästjate erialaseid teadmisi ning tööülikondadesse riietumise kiirust.

Saaremaad esindama sõitnud komando selgitati 19. juunil Salmel, kus tasavägisel võistlusel võitis Leisi napilt Kuressaaret ning valiti seejärel saarte parimaks komandoks.
Samaaegselt toimusid Rakveres ka Eesti tuletõrjespordi meistrivõistlused, kus lisaks kutselistele päästjatele osalesid ka lapsed ja noored.

Võistlusaladeks olid konksredeliga ronimine õppetorni, 100 meetri takistusriba läbimine, 4×100 meetri tuletõrje teatejooks ja võistlushargnemine mootorpumbaga ning seal jäi Saaremaa viimasele kohale.

Print Friendly, PDF & Email