Ruhnlastele tutvustatakse uut võimalikku reisilaeva

Esmaspäeval lastakse ruhnlastel tutvuda alusega, mis võib lähiajal taastada laevaliikluse Ruhnuga. Saarega hakkaks ühendust pidama laev nimega Lili, mis mahutab umbes 35 reisijat.

Ruhnu vallavanema Aare Sünteri sõnul on laevaliiklus Ruhnu jaoks väga oluline, kuid ta meenutab ühe meremehest ruhnlase sõnu kohtumisel regionaalministri ja maavalitsusega: Laeva ei saa osta kai ääres. “Vaatame ära, siis näeb,” ütles Sünter.

Ruhnlane Märt Kapsta ei usu, et laev, mis võtab peale 35 inimest ja ühe kaubaaluse, end ära tasuks. Laev saaks küll tuua saarele inimesi, kuid ei lahendaks kaubaprobleemi. “Sel aastal on juba nagunii hilja,” ütles asjade võimaliku paranemise kohta Kapsta.

“Varsti sureb saar siin välja,” ütles rootslaste esindaja Ruhnus Leis, lisades, et igasugune muutus on siiski parem kui praegune olukord, ka väike laev oleks parem kui mitte midagi.
Saare maavanem Toomas Kasemaa ütles, et juhul kui laev osutub kõlblikuks, saab laevaliiklus Ruhnuga taastatud esimesel võimalusel.

Alus on maavanema sõnul sõiduvalmis juba järgmisest nädalast. Kuna kõnealune hange ei ületa riigihanke miinimumpiiri, siis saab selle läbi viia kiiremas korras, aga enne peetakse ka läbirääkimisi teiste võimalike teenusepakkujatega, ütles Kasemaa.

Esmaspäeval Ruhnus laevaliiklusega seonduvate küsimustega tutvumas käinud Siim-Valmar Kiisler ütles raadio Kadile, et järgmise sammuna olukorra parandamiseks Ruhnus tuleb pakutavat laeva ruhnlastele näidata, leppida kokku, mis suunal võiks laev sõita ja üle vaadata lennureiside graafikud. Ministri sõnul kõlas ruhnlaste seas arvamus, et rohkem lende peaks käima Pärnusse.

Print Friendly, PDF & Email